Budownictwo

Jakie inwestycje mieszkaniowe sprzedają się we Wrocławiu?

Inwestycje mieszkaniowe to jeden z najlepszych sposobów lokowania swojego kapitału. Posiadając odpowiednią ilość wolnych środków finansowych, można je wydać, kupując mieszkanie, które następnie będzie sprzedane lub wynajmowane. Możliwości dalszego postępowania jest mnóstwo. Inwestycje mieszkaniowe we Wrocławiu i innych dużych miastach sprzedają się głównie dlatego, że jest to najpewniejsze źródło późniejszego dochodu. Ponadto rentowność w przypadku nieruchomości może sięgać nawet kilkudziesięciu procent, jeśli odpowiednio się nią zagospodaruje. Jakie inwestycje mieszkaniowe najlepiej się sprzedają i w jakie sposób można na nich zarobić? Czy jedyną opcją jest kupno lokalu mieszkalnego pod wynajem lub do dalszej sprzedaży, czy są alternatywne opcje?

Mieszkanie na wynajem

Kupno inwestycji mieszkaniowej na wynajem to najpopularniejsza forma lokowania swojego kapitału. Przede wszystkim jest to gwarant regularnego zysku. Ustalając odpowiednią kwotę, można nie tylko pokryć ratę kredytu, jeżeli inwestycja była w ten sposób finansowana, lub odzyskać z nawiązką zainwestowane pieniądze. Według analiz specjalistów od nieruchomości inwestor zyskuje z najmu średnio dwukrotnie wyższy wzrost w skali roku, doliczając do tego jeszcze około 6% wzrost wartości nieruchomości. Wiele jednak zależy od jej atrakcyjności. Wiadomo, że z apartamentu da się więcej wyciągnąć niż z sutereny mieszczącej się na osiedlu, które nie cieszy się dobrą renomą.

(Inwestycje mieszkaniowe – https://republikawnetrz.pl/mieszkania-i-apartamenty-w-sprzedazy/)

Należy także zdać sobie sprawę z tego, do kogo będzie adresowany najem, a więc kto będzie grupą docelową. Studenci, pracownicy korporacji, czy młode małżeństwa, które są na początku swojej drogi życiowej? Ponadto chcąc wynajmować mieszkanie, powinno się także znać potrzeby potencjalnych najemców, co może im zaoferować lokalizacja i czy osiedle, na którym będą mieszkać, jest bezpieczne.

House flipping, czyli mieszkanie do ponownej sprzedaży

House flipping nie jest niczym nowym na naszym rynku nieruchomości. Anglojęzyczne określenie działalności niewiele mówi, ale gdy tylko powiemy, że jest to kupowanie inwestycji mieszkaniowej, a następnie jej sprzedaż, to każdy będzie wiedział, o co chodzi. Istotą house flippingu jest to, aby znaleźć lokal mieszkalny, który nie jest w dobrej kondycji, ale za to jego cena jest niska. Mając odpowiednie środki, można taką nieruchomość wyremontować, a następnie sprzedać dalej z dużym zyskiem.

Moda na tego typu inwestycje mieszkaniowe przyszła do Polski z Zachodu. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem głównie dlatego, że zyski oscylują w granicach 15-30% zainwestowanych środków pieniężnych. Należy jednak liczyć się z tym, że na rynku jest bardzo duża konkurencja, flipperów zatem nie brakuje.

Najem nieruchomości na krótki termin

Kolejnym dobrym sposobem inwestowania w nieruchomości jest najem krótkoterminowy. Polega on na zakupie mieszkania, a następnie jego wynajmowaniu na krótki okres. To rozwiązanie świetnie sprawdza się w kurortach wakacyjnych, gdzie co sezon przybywa mnóstwo turystów. Jaki kierunek będzie najlepszy? Oczywiście miasta, które nie narzekają na odwiedzających przez cały rok. Trzeba jednak pamiętać o tym, że taka nieruchomości musi mieć odpowiednią lokalizację i ceny dostosowane do klientów.

Minusy takiej inwestycji mieszkaniowej? Z pewnością lokal będzie się zużywał znacznie szybciej. Lokatorzy będą się zmieniać błyskawicznie, a przecież nie każdy z nich musi znać dobre maniery. Do tego dochodzą także remonty i naprawy. Taka forma najmu wymaga od właściciela także umiejętności prowadzenia rezerwacji i sprzątania przed przyjazdem kolejnych gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.