Sprzęty sportowe

Czym różnią się od siebie rolki?

Kupując sobie rolki stawiamy na sport, który nie tylko rozwija istotne dla nas mięśnie, ale również będzie nam sprawiał wiele radości. Rolki kojarzą się z dzieciństwem, ale wtedy chodziło po prostu o dobrą zabawę, a w dorosłym życiu może to być sposób na zachowanie rewelacyjnej sylwetki. Przed zakupem warto wiedzieć, że istnieją zarówno rolki dziecięce, jak i rolki męskie oraz damskie, co nie zawsze jest dla wszystkich kupujących tak oczywiste, jak być powinno.

Powód zakupu rolek

Zakup role wiąże się z chęcią znalezienia dla siebie sportu, który będzie nie tylko dobrze na nas wpływał zdrowotnie, ale również sprawiał wiele radości, ładując nas podczas jazdy pozytywną energią. Żeby jednak faktycznie tak się stało, należy wziąć pod uwagę zakup profesjonalnego sprzętu, który nie tylko z nazwy będzie stanowił rolki do prawdziwej, nawet brawurowej jazdy. Sklep freeskate.pl oferuje nam szeroki asortyment, w którym znajdują się modele dopasowane do każdego gustu, a jak wiadomo, te mogą być skrajnie różne. Decydując się na zakup role warto też pamiętać o ich faktycznych, szczegółowym przeznaczeniu. 

Dla nowicjuszy może to być coś dziwnego, ale każdy model rolek może być przeznaczony do innej jazdy:

  • szybkiej,
  • miejskiej,
  • agresywnej.

O ile jazda szybka i miejska wydają się oczywistymi określaniami stylu poruszania się na rolkach, o tyle styl agresywny warto by wyjaśnić. Rolki to nie tylko relaks i przyjemny popołudniowy sport, ale dla niektórych po prostu sposób na życie, jak deskorolka. Na rolkach można wykonywać różnego rodzaju skoki i triki, jeśli posiadamy model, który da nam takie możliwości. Zastanówmy się, co czego nasze rolki mają nam w przyszłości służyć i na tej podstawie dopasujmy dla siebie najlepszy model.

Rolki męskie i damskie – różnice

Zdecydowanie warto jest wiedzieć, czym różnią się oba rodzaje modeli rolek, zanim zdecydujemy się na zakup tego konkretnego. Idąc do sklepu powinniśmy wiedziec już mniej więcej, czego potrzebujemy, czyli w jakim stylu zamierzamy jeździć. Dobieranie rolek to jednak nie tylko styl jazdy, ale również nasza płeć. Podstawową różnicą między modelami role przeznaczonymi dla mężczyzn i kobiet są wyprofilowania i wkładki wewnętrzne, które zupełnie inaczej dopasowują się do obu płci. Rolki męskie od https://freeskate.pl/k/rolki/rolki-meskie/będą posiadały zdecydowanie szerszy profil, natomiast damskie będą smuklejsze i bardziej przylegające do stopy. Kolejną różnicą jest również gama kolorystyczna, dla niektórych równie ważna, co sam rodzaj modelu rolek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.