Budownictwo

Tworzenie funkcjonalnego biura – od czego zacząć?

Współczesna przestrzeń biurowa musi być przestronna, funkcjonalna, wygodna i estetyczna. Od czego zacząć projektowanie biura i co zrobić, aby wykorzystać dostępną przestrzeń najlepiej, jak to tylko możliwe?

Plan przestrzeni – świadome działanie

Aranżacja biur jest złożonym procesem. Są to przestrzenie, w których pracownicy muszą się łatwo odnajdywać. Układ pomieszczeń i ich przeznaczenia musi być intuicyjny. Struktura budynku musi również umożliwiać sprawną komunikację wewnątrz firmy. Projektowanie biur powinniśmy zaczynać od wykonania tak zwanego space planu. Pozwala on na rozplanowanie całej przestrzeni biurowej, zanim w ogóle przystąpimy do prac budowlanych. Możemy uwzględnić wszelkie kwestie prawne związane z budową, przewidzieć wiele możliwych sytuacji oraz znaleźć odpowiedź na potrzeby biura – wyznaczyć tory komunikacyjne, rozkład biur, przestrzeń do relaksu i tak dalej. Rozplanowanie przestrzeni pozwala nam „na chłodno” przeanalizować wszystkie zmienne czynniki, które ostatecznie wpływają na funkcjonalność biura.

Usługa fit out – odpowiedź na współczesne potrzeby w aranżacji biur

Popularny ostatnio na rynku budowlanym fit out, jest kompleksową usługą, oferowaną przez niektóre firmy, zajmujące się aranżacją przestrzeni biurowych. Zleceniobiorca po dokonaniu szczegółowych ustaleń z klientem – odnośnie potrzeb i wstępnego zarysu przestrzeni – przystępuje do wykonania dokładnego planu biura. Uwzględnia wszystkie czynniki ustalone wcześniej z klientem i stara się wykonać projekt biura w taki sposób, aby cała dostępna przestrzeń była wykorzystana w stu procentach. Firma podwykonawcza musi również uwzględnić budżet, którym dysponuje klient i dostosować do niego swój projekt. Cały proces odbywa się w oparciu o stałe zaangażowanie klienta, dzięki czemu może on na bieżąco informować o konieczności różnego rodzaju zmian i poprawek.

Po domknięciu ustaleń rozpoczynają się prace wykończeniowe. Profesjonalne firmy aranżacyjne, oferują bardzo szeroki wachlarz usług – budowlane, stolarskie, projektowe i instalacyjne. Ta wszechstronność umożliwia im wykonanie zlecenia zgodnie z ustaleniami.

InterBiuro – usługi w zakresie fitout.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.