Sprzęty sportowe

Boks – dlaczego warto trenować ten sport walki?

Boks jest dyscypliną sportową, która polega na bezpośredniej walce dwóch zawodników na pięści. Należy do najstarszych sportów świata, a każdy pojedynek odbywa się według ściśle określonych zasad. Jeżeli szukasz sportu, który poprawi Twoją pewność siebie, kondycję oraz sylwetkę, to boks jest stworzony dla Ciebie. Dowiedz się dlaczego!

Na czym polega trening bokserski?

Początki tego sportu możemy przypisać Sumerom już ok. 5000 lat p.n.e., był także uprawiany w starożytnym Egipcie, na Krecie, a również w starożytnej Grecji i Rzymie. Boks może kojarzyć się z brutalnymi walkami na ringu. Jednak jeśli chodzi o amatorskie treningi to nic bardziej mylnego. Takie zajęcia mogą się dla Ciebie okazać świetną zabawą, a ryzyko kontuzji wcale nie jest wysokie. Jeżeli zaopatrzysz się w sprzęt świetnej jakości, który możesz zakupić tutaj: https://www.warhouse.pl/sprzet-treningowy/rekawice/rekawice-bokserskie, nie będziesz mógł doczekać się każdego kolejnego treningu. Rozpoczynając uczęszczanie na tego typu zajęcia, należy zaopatrzyć się w ochraniacze oraz rękawice.

Podstawowymi ciosami w boksie są: cios sierpowy, cios prosty, uderzenie z dołu. Zabronione są ciosy poniżej pasa oraz kopnięcia. Nie można również szturchać, popychać, gryźć, uderzać łokciami, ani głową. Podczas walki bokserskiej niezwykle ważna jest prawidłowa postawa, praca nóg oraz równowaga. Wyprowadzane ciosy powinny być niezwykle precyzyjne, a jednocześnie szybkie i silne.

Zajęcia pod okiem instruktora nie tylko będą dla Ciebie frajdą, ale także pożytecznym spędzeniem swojego wolnego czasu. Jeżeli będziesz uczęszczać na regularne treningi, poprawi się Twoje samopoczucie, kondycja fizyczna oraz wyzbędziesz się negatywnych emocji, co wzmocni Twój charakter.

Z jakich powodów warto trenować boks?

Sporty walki stają się coraz bardziej popularne, nie tylko wśród młodocianych adeptów, ale także wśród dorosłych, którzy chcą zacząć uprawiać sport. Wbrew stereotypom nie jest to sport jedynie dla mężczyzn, ale także dla kobiet. Poprawa kondycji fizycznej, ale także psychicznej jest niewątpliwym plusem trenowania tego sportu. Ciało po takim treningu jest bardziej giętkie i mniej podatne na wszelkie urazy. Dodatkowo boks jest sportem, który redukuje stres. Na treningu wyładujesz go na gruszce lub worku, dzięki czemu będziesz spokojniejszy i bardziej, wbrew pozorom wypoczęty.

Dzięki sportom walki nauczysz się kontrolować swoje emocje, poprawisz koncentrację oraz Twoja pewność siebie poszybuje w górę. Cierpliwość, dążenie do wyznaczonych celów, także szacunek do drugiego człowieka, a przede wszystkim pokora i podnoszenie się po każdym upadku, tego właśnie nauczy Cię boks.

Bardzo przyjemnym skutkiem ubocznym regularnych treningów jest utrata zbędnych kilogramów. Z czasem ten sport na pewno stanie się także Twoim hobby, a na treningach poznasz wiele ciekawych osób zawrzesz przyjaźnie na całe życie!

Jak wygląda podstawowy trening bokserski?

Trening bokserki to coś więcej niż uderzanie w worek, czy gruszkę, podczas zajęć ćwiczysz szybkość, siłę, wytrzymałość oraz zręczność. Ćwiczeniami, które poprawią Twoją szybkość, będą, między innymi:

  • wyprosty rąk w różnych kierunkach,
  • wyrzuty rąk w trakcie marszu,
  • skręty tułowia,
  • wymachy rąk podczas marszu.

Ćwiczenia wykorzystujące ruchy ciągłe to, między innymi:

  • skakanie na skakance,
  • bieg skrzyżny,
  • truchtanie,
  • szybkie wyskoki,

Ćwiczenia, które pomogą Ci ze zmianą szybkości ruchów to:

  • zmiany tempa biegu,
  • przeskoki.

Jak widzisz, dzięki treningowi bokserskiemu możesz wiele się nauczyć. Ten sport nie wymaga dużej ilości sprzętu, dzięki czemu nie jest to duża inwestycja. Jeżeli chcesz schudnąć, poznać nowych przyjaciół oraz spróbować czegoś nowego, nie zastanawiaj się dłużej! Idź na pierwsze zajęcia i przekonaj się sam, że to może być świetna zabawa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.