Sprzęty sportowe

Czym się kierować wybierając bramki piłkarskie?

Chyba każda osoba jest w stanie przyznać, że obecnie piłka nożna, to zdecydowanie jeden z najpopularniejszych sportów zespołowych, którym interesują się zarówno dorośli, jak również dzieci. Oczywiście, żeby móc grać w piłkę nożną, to do tego niezbędna jest nie tylko piłka, odpowiedni strój, jak również obuwie, ale bardzo ważne są również bramki piłkarskie. To, jakie bramki dla dzieci wybierzemy, zależy na przykład od specyfiki miejsca, jak również od samych użytkowników.

Bramki do piłki nożnej – czym w zasadzie różnią się od siebie?

Generalnie rzecz biorąc, bramki piłkarskie (więcej tutaj) mogą się różnić od siebie, na przykład jeżeli chodzi o wagę, wymiaru, sposób montażu, materiał wykonania, czy też wielkość. Ponadto znaczne różnice mogą być zarówno jeżeli chodzi o ich przeznaczenie, czy też grupę docelową. Są bramki, które przeznaczone są dla dzieci, dla młodzieży, jak również te dla dorosłych. Poza standardową pełnowymiarową bramką przeznaczoną do gry w piłkę nożną, możemy spotkać się także z bramkami treningowymi, bramkami na halę, czy też do mini piłki.

Jakie wymiary powinny mieć bramki dla dzieci?

Te profesjonalne, pełnowymiarowe bramki piłkarskie, zazwyczaj mają wymiary 244 cm wysokości, jak również 732 cm szerokości. W zależności od wieku, od miejsca gdzie ma ona być postawiona, możemy spotkać także te mniejsze bramki piłkarskie. W wypadku ich najmłodszych zawodników, zdecydowanie wystarczy żeby bramka miała wymiary 30 cm na 40 cm, natomiast jeżeli chodzi o starsze dzieci, to może być to 70 cm na 90 cm, a jeżeli chodzi o bramki młodzieżowe, to ich wymiary, to zazwyczaj 137 na 213. Jeżeli chodzi o boiska zewnętrzne, to zdecydowanie najczęściej możemy spotkać się z bramkami, które mają 200 cm szerokości oraz 500 cm wysokości.

Bramka piłkarska dla dzieci

Jeżeli chodzi o tych najmłodszych miłośników piłki nożnej, to zdecydowanie najlepiej sprawdzą się najmniejsze modele wykonane z plastik, czy też dobre będą dmuchane bramki. Jeżeli chodzi o starsze dzieci do 10 roku życia, to tutaj można zdecydować się na modele, których wysokość wynosić 152 cm. Musimy jednakże pamiętać o tym że dzieci naprawdę bardzo szybko rosną i może się okazać, że w następnym sezonie będą one już za niskie. Jeżeli chodzi o nastolatków, to tutaj idealna będzie aluminiowa bramka piłkarska, której wysokość wynosi 180 cm. W zależności od tego, jaką wielkość mają bramki piłkarskie dla dzieci (więcej tutaj), jak również w zależności od materiału z jakiego została zrobiona, jak również od producenta, to ceny mogą wynosić około 40 zł do średnio 150 zl. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.