Budownictwo

Jak skutecznie zabezpieczyć metale przed korozją?

Elementy wykonane z metalu bardzo często poza swoimi właściwościami technicznymi mają spełniać funkcję estetyczną. Aby tak było, muszą być odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Tylko wtedy ich struktura okaże się trwała i wytrzymała.

Dlaczego zabezpieczać powierzchnię metalu?

Mogłoby się wydawać, że materiały metalowe wykorzystywane wewnątrz pomieszczeń nie muszą być zabezpieczone antykorozyjnie. Nic bardziej mylnego. Trzeba zaznaczyć, że nawet w najlepiej odizolowanych strefach wpływ substancji chemicznych i wilgoci jest znaczący. Właśnie dlatego należy solidnie zabezpieczyć dany przedmiot wykonany z metalu, aby mógł funkcjonować przez długie lata bez utraty na trwałości.

Jakie są metody zabezpieczania metali?

Warto przyjrzeć się technikom izolacji powierzchni metalowych od wpływu czynników atmosferycznych, które wymienione są na https://www.metaltech.pl/zabezpieczenia-antykorozyjne/. To jedne z najskuteczniejszych sposobów przygotowania odpornych na korozję metalowych elementów. Dzięki nim elementy są wolne od rdzy i zachowują swoje właściwości fizyczne i mechaniczne bez względu na oddziałujące na nie warunki.

Czym jest cynkowanie metalu?

Jedną z metod nanoszenia powłok antykorozyjnych jest cynkowanie. Może ono przebiegać przy użyciu prądu elektrycznego lub wysokiej temperatury. Cynkowanie ogniowe charakteryzuje się wysoką skutecznością ochronną i polega na zanurzeniu gotowego elementu metalowego w zbiorniku wypełnionym rozgrzanych roztworem cynku. Pod wpływem wysokiej temperatury następuje silne połączenie żelaza i cynku, co stanowi istotę bariery ochronnej. Oczywiście przed taką kąpielą powierzchnię metalu oczyszcza się z wszelkich zanieczyszczeń.

Jak malowane są elementy metalowe?

Warto zaznaczyć, że malowanie proszkowe stanowi równie skuteczną metodę zabezpieczenia antykorozyjnego. Stosowane przez Metaltech techniki polegają na nanoszeniu warstwy ochronnej z cynku i końcowej powłoki malarskiej, która następnie zostaje wygrzana w temperaturze 200oC. Oba sposoby zabezpieczenia metalu wykazują się wysoką skutecznością i gwarantują wieloletnią ochronę przed rdzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.