Finanse i biznes

Jaki rodzaj serwera wybrać dla firmy księgowej?

Prowadząc działalność księgową musimy pamiętać o dokładności – to niezbędna cecha, która wymagana jest od osób, które zarządzają finansami. Dokładność to również ochrona, wydajność oraz prędkość pracy.

Prowadząc działalność księgową musimy pamiętać o dokładności – to niezbędna cecha, która wymagana jest od osób, które zarządzają finansami. Dokładność to również ochrona, wydajność oraz prędkość pracy. Te wszystkie cechy gwarantuje posiadanie odpowiedniego serwera w firmie. Jaki wybrać? Przeczytaj i sprawdź.

Pożądane cechy serwera do firmy księgowej

Serwer w miejscu takim jak księgowość musi spełniać zadania specjalne. Opróćz tych podstawowych, które możemy wymienić jako usprawnianie pracy oraz wydajność, zaliczamy również:

  • Wyjątkową ochronę danych – dane, jakie przetwarza firma księgowa to zestawienia finansowe, podatki oraz całe raporty finansowe firm. Gdyby takie dane zniknęły, zostały wykradzione lub uszkodzone – na włosku wisiałoby pozostanie takiej firmy na rynku. Dlatego ochrona w tym segmencie rynku to podstawa.
  • Szybki dostęp do danych – by móc w pełni sprawnie pracować na danych, konieczny jest szybki dostęp do nich.
  • Dużą ilość miejsca – pamięć, pamięć i jeszcze raz pamięć – to podstawa praktycznie w każdej firmie, w księgowej zwłaszcza.
  • Niezawodność – czyli bezawaryjność, która pozwoli na ochronę danych klientów.

Jaki rodzaj serwera wybrać?

Serwer premium to specjalny segment urządzeń, które dedykowane są do najbardziej wymagających miejsc. Rodzaje tych serwerów to Tower lub Rack. Oto ich różnice:

  • Serwer Tower – znajduje się w obudowie przypominającej komputer stacjonarny, który możemy umieścić w dowolnym pomieszczeniu w biurze. Jednak należy pamiętać o odpowiednim chłodzeniu.
  • Serwer Rack – jest bardziej zaawansowany, ponieważ do jego funkcjonowania konieczne jest posiadanie specjalnej szafy serwerowej, która pomieścić może więcej niż jedno urządzenie. Na ten rodzaj serwera decydują się firmy większe lub takie, które planują zwiększenie swojej wydajności. Poprzez konieczność posiadania szafy serwerowej, tworzą swoje własne serwerownie.

Który rodzaj do firmy księgowej?

Niekwestionowanym królem jeśli chodzi o komponenty usprawniające prace na danych jest firma Dell. Każdy premium serwer od tej firmy będzie spełniał największe oczekiwania klientów. Zarówno rodzaj Tower, jak i Rack. Wybór konkretnego rodzaju podyktowany jest wielkością firmy oraz ilością danych, jakie przetwarza. Jeśli firma księgowa jest duża i pracuje na dużej ilości danych – polecamy jej serwery rackowe. Jeśli jest to mała firma, która obsługuje kilku klientów i w najbliższym czasie nie planuje rozwoju – serwer Tower będzie wystarczający.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.