Inne

Zapach – szczegół istotny dla urody

Można być nie wiadomo jak pięknym, wystrojonym, wymalowanym, ale brzydki zapach potrafi przyćmić wszystko. I nie chodzi tylko o zapach potu. Perfumy są nieodłącznym elementem wyposażenia kobiecej kosmetyczki, ale nie tylko. Z perfum i wody toaletowej korzystają również mężczyźni. Trzeba jednak pamiętać o tym, że nieodpowiednie perfumy także potrafią odstraszyć. Jaki zapach będzie więc odpowiedni?

Jaki nie powinien być zapach perfum?

Wybierając perfumy dla siebie należy zwrócić szczególną uwagę na ich zapach. W końcu to dla zapachu je stosujemy. Oczywiście wybieramy zwykle takie perfumy, których zapach nam się podoba, ale warto także postawić się na miejscu innych osób, którym dany zapach może przeszkadzać. Warto podczas wybierania perfum zwracać uwagę na to, by ich zapach nie był zbyt intensywny, ostry czy też zbyt słodki i mdły. Najlepiej wybierać zapachy delikatne i stonowane. Znaczenie ma także odpowiednie stosowanie perfum. Nie można przesadzić z ich rozpyleniem i warto wiedzieć, w jakie miejsca na ciele najlepiej je rozpylać. Przede wszystkim perfumujemy się pod pachami i na szyi. Jednak jeśli stosujemy jakiś antyperspirant czy dezodorant, to pod pachami już nie trzeba stosować perfum.

Jakie są najpopularniejsze zapachy perfum?

Najładniej pachną przede wszystkim kwiaty. Najpopularniejsze więc wśród producentów perfum są oczywiście zapachy kwiatowe. I jest to najlepszy wybór. Zapachy kwiatowe zwykle są przyjemne i nie są uciążliwe czy mdłe. Oprócz zapachów kwiatowych popularne są również owocowe, a zwłaszcza zapachy owoców cytrusowych, takich jak pomarańcze czy cytryny. Jednak spotkać można też perfumy o zapachu zwykłych owoców, a więc jabłek czy wiśni. Można jednak też znaleźć na rynku perfumy o zapachach drzewnych, leśnych, mydlanych, herbacianych czy ziołowych, na przykład miętowe, rumiankowe czy lawendowe. Zazwyczaj żaden ze składników zapachowych nie występuje w perfumach pojedynczo, tylko stanowi nutę dominującą.

Nuta głowy, serca i bazowa – co to takiego?

Perfumy dopiero etapami nabierają wyrazistości i głębi. Wyróżnia się trzy nuty zapachowe, które uwalniają się po upływie konkretnego czasu. Pierwsza jest nuta głowy, która uwalnia się zaraz po rozpyleniu na skórę i trwa do 30 minut. To właśnie nuta głowy sprawia, że decydujemy się na wybór konkretnych perfum przy zakupie. Kolejna jest nuta serca, która pojawia się po 30 minutach i może utrzymać się nawet do 2 godzin. Ostatnia jest nuta bazowa. Utrzymuje się na skórze najdłużej, bo nawet do kilkunastu godzin. Jednak wszystko zależy od jakości zastosowanych perfum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.