Czym napełnić worek treningowy

Wraz z otrzymaniem przesyłki z workiem treningowym, na nieuświadomionego klienta często czeka pierwsze rozczarowanie. Zamiast otrzymać wielki błyszczący i ciężki worek treningowy, kurier wręcza mu zgrabnie zapakowaną dwu kilogramową paczkę. Jak przekształcić ją w wymarzony worek bokserski? W niniejszym tekście przedstawimy metody napełniania bokserskich worków treningowych.

Większość sklepów sprzedaje worki treningowe do samodzielnego napełnienia. Wbrew pozorom jest to bardzo rozsądne rozwiązanie. Dzięki nim tylko w sklepach i hurtowniach sportowych nie zalegają setki wielkich przedmiotów, ponadto sami klienci mogą dobrać poziom napełnienia wagę i twardość do swoich indywidualnych potrzeb.

 • Sypki problem
  Jedną z pierwszych substancji, którą skojarzymy z napełnieniem worka jest piasek. Nie jest to zły pomysł, pod warunkiem jednak że mamy sprzęt, który na to pozwoli. Piasek jest bardzo ciężkim materiałem w przeliczeniu na objętość. Większość standardowych worków ma nośność do maksymalnie 60 kilo. Może się więc okazać, że napełniając cały worek piaskiem będzie on zbyt ciężki i po prostu rozerwie nam się podczas treningu. Sam piasek jest też bardzo twardym materiałem. Dlatego jego stosowanie w workach bokserskich zaleca się zaawansowanym sportowcom w profesjonalnych salach ćwiczeń.
 • Zboża
  Każdy kto miał kiedyś styczność z poduszką terapeutyczną wie mniej więcej jak zachowują się zboża w worku. Zapewniają one bardzo dobre wypełnienie, równomierną twardość czy odpowiednią wagę. Niemniej jednak stanowią one chyba jeden z najdroższych materiałów którymi można wypełnić worek treningowy.
 • Ścinki materiałów
  Materiał ze starych koszul czy spodni idealnie nadaje się do wypełnienia worka bokserskiego. Cechuje się dobrą twardością i odpowiednim wypełnieniem. Warto jednak pamiętać, że najlepiej umieszczać w worku pocięte na drobne paski kawałki materiału. Wszystko zgodnie z zasadą im mniejsze tym lepsze. Całe duże połacie materiału mogą się bowiem nierówno rozłożyć i podczas uderzeń będziemy czuć niejednolite górki i doliny pod płaszczyzną worka.
 • Trociny
  Element wypełnienia worka należący do tych najtańszych, a zarazem najlepszych. Bardzo często trociny możemy dostać bowiem za darmo, jako odpad w lokalnym tartaku.  Wypełnienie nimi worka bokserskiego gwarantuje przyjemną twardość i odpowiednie, równomiernie wypełnienie całej przestrzeni tego przyrządu do ćwiczeń.  Warto jednak poświęcić chwilę podczas wyboru i załadunku trocin do worka treningowego. Zróbmy wszystko by pośród trocin nie znalazły się żadne drzazgi, gałązki czy twardsze wióry. Mogą one nie tylko uszkodzić worek, ale i zrobić krzywdę osobie ćwiczącej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.