SportSprzęty sportowe

Trening z gruszką bokserską

Każdy z nas widział w telewizji, czy na filmach kiedy bokserzy dynamiczne uderzają w gruszkę. Pozornie wydaje się to łatwe i z pewnością jest to efektowne, ale czy czemu ma służyć uderzanie w mały worek? Zaraz się przekonamy.

Trening z gruszką bokserską nie należy do najłatwiejszych. Wykonywanie uderzeń jest się nudne i mozolne, ale przynosi korzyści w potaci usprawnionej szybkości wymierzania ciosów, gibkości, regulacji balansu ciała, kondycji i poprawionej koordynacji. To sprawia, że gruszka bokserska jest ważnym elementem w codziennym treningu zawodnika sportów walki. Pamiętajmy, że przede wszystkim liczy się regularność treningów, by te przynosiły ze sobą efekty.

Jakie zaopatrzenie będzie najlepsze?

Sklep sportowy Ring posiada w swojej ofercie bogaty wybór gruszek bokserskich. W zależności od potrzebny znajdziemy tam gruszki pneumatyczne podwieszane, gruszki bokserskie małe, duże i gigant, a także gruszki refleksówki. Najczęstrzym wyborem wśród bokserów, są gruszki bokserskie o różnych wielkościach wykonane z tworzywa skóropodobnego o wysokiej jakości lub gruszki bokserskie wykonane w pełni ze skóry. Wnętrze jest starannie ubite czyściwem bawełnianym, które stanowi o ciężarze i jednolitej strukturze gruszki. Najcięższa z nich waży nawet 30 kg.

Więcej ofert gruszek sklepu Ring znajdziecie tutaj

Kolejnym ważnym elementem, o jakim prawdziwy zawodnik nie może zapominać, to owijka lub bandaż bokserski. Owijka stanowi pierwszą warstwę ochronną dla naszych kostek oraz nadgarstka. Drugą warstwą są oczywiście rękawice. Taśma bokserska musi być ona dokładnie obwiązana wokół dłoni, by ta była sztywna i twarda. Brak takiej owijki często kończy się niepotrzebnymi zatarciami, mikrourazami a w najgorszym przypadku nawet kontuzjami.Najpopularniejsze wśród sportowców są owijki o długości od 3,5 do 4 m w zależności intensywności treningu, a także od własnym preferencji. Bandaż bokserski, to element, którego nie należy lekceważyć. W grę wchodzi zdrowie naszych dłoni i regularność treningów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.