Finanse i biznes

Bezpieczne pakowanie przesyłek – porady

Bezpieczne pakowanie przesyłek jest bardzo ważną kwestią, jeśli chodzi o właściwą ochronę towaru. Dobre zabezpieczenie jest gwarancją otrzymania paczki i jej zawartości w stanie nienaruszonym. Jak zabezpieczyć przesyłkę, aby dotarła w całości do odbiorcy? O tym opowiemy sobie w tym artykule.

Rynek opakowań bogaty jest w różnego rodzaju akcesoria, które skutecznie pomagają zabezpieczyć paczkę przed uszkodzeniami i innymi niepożądanymi działaniami podczas transportu czy magazynowania. Udogodnień i rozwiązań jest wiele, dlatego chcielibyśmy je nieco przybliżyć i doradzić w oparciu o doświadczenie swoje i innych.

Jak zabezpieczyć przesyłkę, aby bezpiecznie dotarła do odbiorcy?

Zabezpieczanie paczek, opiera się na kilku istotnych punktach:

Pierwszą ważną kwestią będzie określenie wielkości i wagi pakowanego towaru. Dzięki tym parametrom, można odpowiednio dobrać rozmiar, kształt i grubość materiału opakowaniowego, który idealnie zabezpieczy produkt. Natomiast rodzaj produktu pozwoli na zastosowanie właściwego typu opakowania.

Mając już określone pewne parametry i wiedząc w co zapakujemy nasz towar, dobrze jest zadbać o odpowiednie wypełniacze, które zapewnią dobrą stabilizację produktom. Polecamy zastosować wypełniacze w formie SKROPAK, które występują w różnych wielkościach i kształtach, idealnie dopasowując się do wnętrza opakowania. Jest to produkt w pełni ekologiczny, wielokrotnego użytku i elastyczny. Nie odkształca się. Popularnym wypełniaczem jest też folia bąbelkowa, która równie dobrze sprawdza się w tej roli.

Kolejną istotną kwestią będzie kształt pakowanych produktów. Te o regularnej formie, będą zazwyczaj zapakowane w standardowe kartony, nieco większe od rozmiarów danych towarów, z zastosowaniem wypełniaczy. Natomiast problem może się pojawić w przypadku produktów dużych, o nieregularnych kształtach jak np. rower. Warto tu zastosować profile ochronne, które znakomicie dopasowują się do danych elementów i folię stretch, która wszystko sklei w jedną, bezpieczną całość. Tektura falista może także okazać się dobrą ochroną przed wszelkimi otarciami.

Bezpieczne pakowanie przesyłek, to także zastosowanie grubych, wielowarstwowych kartonów, które oklejone czarną folią stretch, mogą stanowić dodatkowe wzmocnienie. Natomiast opatrzenie wnętrza kartonu odpowiednimi profilami skutecznie wspomoże tę ochronę.

Urządzenia do pakowania wpłyną także na prawidłowe zabezpieczanie paczek. Wszelkiego rodzaju napinacze, odwijacze, dyspensery do taśm i folii, czy paskowacze, nie tylko przyspieszą proces pakowania, ale zabezpieczą odpowiednio karton poprzez taśmę, która może być zastosowana w miejscu otwierania opakowania czy też na jego krawędziach.

Zabezpieczanie paczek w kontekście opakowania i produktu

Zabezpieczanie paczek to zastosowanie wszelkich środków ochrony samego opakowania jak i produktu. Struktura, która chroni produkt podczas transportu czy magazynowania powinna być mocnym, solidnym, wielowarstwowym opakowaniem. Opatrzone ono może być dodatkowo folią stretch i profilami, które skutecznie chronią krawędzie i amortyzują podczas gwałtownych uderzeń. Natomiast produkt znajdujący się wewnątrz opakowania, powinien być dobrze owinięty folią ochronną czy też tekturą falistą, a wokół powinny znajdować się wypełniacze, które zapobiegną przemieszczaniu się towaru. Może to być granulat czy też folia bąbelkowa. Dobrze jak wielkość opakowania jest odpowiednio dopasowana do gabarytów artykułu i warto dodatkowe łączenia czy zamknięcia spiąć odpowiednio dobraną taśmą spinającą. Wszystko wspólnie stworzy jedną całość i przesyłka dotrze bezpiecznie do odbiorcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.