Finanse i biznes

7 sposobów na zwiększenie sprzedaży

Kiedy prowadzisz własny biznes, niewątpliwie zależy Ci na jak największych obrotach. Istnieje wiele metod dotarcia do klienta, jednak ich skuteczność jest uzależniona, przede wszystkim od specyfiki branży i grupy docelowej. Przekonaj się co zrobić, żeby zwiększyć sprzedaż.

Jak pobudzić sprzedaż?

Na sukces sprzedaży składa się wiele czynników, które czasem trudno zidentyfikować. Choć bardzo się starasz, nie jesteś w stanie zrozumieć potrzeb i zachowania Twojego klienta. Jednak istnieje kilka sposobów, dzięki którym możesz poprawić wyniki sprzedaży.

Przede wszystkim pamiętaj, aby skupić się na odbiorcy – tylko dogłębna identyfikacja Twojej grupy docelowej pozwoli Ci na skuteczne dotarcie do klienta. Niezależnie od branży, warto stworzyć personę – czyli Twojego idealnego i wymarzonego klienta. Jak to zrobić? Musisz dokonać głębokiej analizy, w której uwzględnisz:

 • dane podstawowe,
 • informacje uzupełniające,
 • potrzeby względem produktu,
 • wyznawane wartości i motto życiowe,
 • umiejętności i kompetencje,
 • przyzwyczajenia i oczekiwania,
 • frustracje i problemy.

Pamiętaj, że empatia i wejście w skórę klienta pozwolą Ci na lepszą komunikację oraz na zrozumienie jego postaw i wyborów. Dzięki takiemu podejściu uzyskasz odpowiedź na pytanie, jak poprawić wyniki sprzedaży.

Pomysły na zwiększenie sprzedaży

Jak już wspominaliśmy, czynników decydujących o ostatecznej decyzji zakupowej klienta jest wiele. Składają się na nią zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne uwarunkowania, na które nie masz wpływu. Natomiast istnieje wiele innych metod, jakimi możesz wpływać na odbiór Twojej marki:

 • aspekty i reguły psychologiczne – czyli różnorodne techniki oddziaływania na klienta: reguła wzajemności, content marketing, wartość dodana, prezenty i gratisy promocyjne;
 • wykwalifikowany i wyszkolony personel to siła napędowa Twojej firmy – wszystko zaczyna się od rekrutacji i obsadzania stanowisk;
 • model biznesowy i innowacyjne podejście – strategia (segmentacja, kanały sprzedaży, budowanie relacji, procesy, struktura przychodów oraz kosztów, zasoby i partnerstwo);
 • marketing – nie możesz zapominać o kanałach styku klienta z marką. Jeśli działasz stacjonarnie i internetowo, warto, abyś prowadził spójne działania promocyjne i ciągle analizował aspekty tj.: ruch, reklama czy kanały dotarcia;
 • aspekty socjologiczne – systematyczne badania i ankiety pozwolą Ci na zrozumienie pobudek, które kierują Twoimi odbiorcami;
 • dystrybucja i merchandising, czyli sposoby wpływania na zachowania konsumenckie poprzez odpowiednią prezentację sklepu i asortymentu.

Działania marketingowe zwiększające sprzedaż

Tradycyjna reklama przestała być lubiana – obecnie ma znacznie mniej sympatyków. Dlatego istotne jest, aby nie zamęczać nią klienta. Sposobem na wyróżnienie się na tle konkurencji może okazać się produkcja animacji reklamowych. Dlaczego?

Animacje reklamowe są krótką i zwięzłą formą prezentacji oferty. Dodatkowo przedstawienie danego zagadnienia w formie wideo w przeciwieństwie do tekstu ogranicza czas, jaki klient musi poświęcić na zapoznanie się z tematem. Głównymi zaletami przemawiającymi za tym wyborem są:

 • dostępność profesjonalnych firm, zapoznaj się z już zrealizowanym projektami: https://flipside.pl/animacje-reklamowe/ i zdecyduj, czy chcesz, aby Twoja firma docierała do klienta w ten sposób,
 • możliwość przedstawienia nawet bardzo skomplikowanych kwestii w przystępny sposób,
 • wyróżnienie się na tle konkurencji.

Jeśli jeszcze nie jesteś przekonany, to pamiętaj, że przedtawiona tu treść, w formacie wideo mogłaby zostać zawarta w kilkusekundowym filmiku!

Istnieje wiele różnych czynników, wpływających na to, czy klient wybierze Twoją ofertę. Na pewno pocieszającą informacją jest fakt, że możesz nieco manipulować ostateczną decyzją zakupową. Zwróć uwagę na zrozumienie klienta i jego potrzeb, a odniesiesz sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.