Inne

Zapięcie do portfela – postaw na bezpieczne opcje

Portfel to jeden z najważniejszych osobistych przedmiotów. Nie ruszamy się bez niego z domu. Określenie dobry portfel dla każdego użytkownika oznacza coś innego. Wśród cech, jakie powinien mieć portfel najczęściej wymieniane, jest bezpieczne zapięcie. Jest to niezwykle istotne z punktu widzenia przenoszenia w nim pieniędzy i dokumentów. Zakup portfela to wybór nawet na kilkanaście lat.

Portfel damski – funkcjonalny i bezpieczny

Każdy portfel damski posiada jakiś rodzaj zapięcia. Bez odpowiedniego zapięcia, portfel jest bezużyteczny, bo nie zabezpiecza pieniędzy przed wypadaniem. Pełniłby taką samą rol, jak dziurawe kieszenie. Przy wyborze portfela ważne jest także to, gdzie nosimy portfel – czy  w kieszeni spodni lub kurtki, w nerce, czy w plecaku lub w torebce. Do niewielkiej, zapinanej kieszeni kurtki nie włożymy dużej portmonetki. W dużej torebce lub plecaku niewielki portfel często będzie niewidoczny i trzeba go szukać, kiedy chcemy zapłacić. Jeżeli często nosimy portfel  w tej samej kieszeni, co klucze, to najlepiej sprawdzi portfel skórzany, który jest produktem wytrzymałym i dobrej jakości. Dobrej jakości portfel i w odpowiednich rozmiarach powinien miesić bilon, banknoty, karty, a w największych modelach nawet telefon. Tylko portfel, który spełnia oczekiwania użytkownika, będzie służył przez wiele lat.

Rodzaje zapięcia w portfelach damskich

Najpopularniejszym zapięciem w portfelu damskim jest suwak.  Dzięki rozsuwanej funkcji zapięcia następuje szybkie otwarcie lub zamknięcie przedmiotu. Inaczej mówiąc, zaletą tego rodzaju zapięcia, jest szybki i łatwy dostęp do gotówki, karty lub innego dokumentu. Zapięcie portfela damskiego na zatrzask ma również swoje zwolenniczki. Zatrzask jest łatwy w obsłudze i dobrze chroni cenną zwartość przedmiotu do przechowywania pieniędzy i kart. Zazwyczaj portfele damskie zapinane na zatrzask są większe, mają formę kopertówki. Uwielbiają je kobiety, ponieważ widać je w torebce. W dużym portfelu zmieszczą się nie tylko pieniądze, ale także karty i dokumenty. Jest to więc bardzo funkcjonalny przedmiot. Kolejną bezpieczną opcją zamykania portfela jest bigiel – metalowy element, który umożliwia zamykanie przedmiotu na całej długości. Doskonale chroni karty i gotówkę.

Dostępne są modele zapinane na rzep lub magnes. Mają one jednak swoje wady – rzecz wydaje dźwięk przy otwieraniu, co może narazić posiadacza portfela na kradzież, a magnes czasami się zacina, co niepotrzebnie stwarza nerwowe sytuacje. Niektóre modele, np.:  bifold i trifold  nie mają mocnych zapięć, są składane i dopasowane do kieszeni w spodniach.  Jako zapięcie czasami mają wąski paseczek z zatrzaskiem. Są częściej wybierane przez mężczyzn, choć cenią je także kobiety, które lubią chodzić w spodniach. W przypadku takich portfeli zalecana jest większa uwaga na otoczenie podczas przebywania w tłumie lub przy kasie.

Materiały, z których produkuje się portfele damskie

Portfele damskie produkowane są z różnorodnych materiałów, np.: ze skóry, z zamszu, płótno, nylon, poliester, plastik. Duże zróżnicowanie materiałów, to możliwość wyboru modelu, który zachwyci właścicielkę i spełni jej oczekiwania. Kolorystyka portfeli damskich jest różnorodna -od czarnych po modele wzorzyste. Według raportów sprzedażowych panie najchętniej kupują portfele czerwone lub czarne. Kolory czerwony ma chronić gotówkę przez zgubieniem, a czarny jest uniwersalny.  Wzory typu: krata, kwiaty, serca, ptaki i inne zwierzęta też są chętnie zamawiane.

Portfele skórzane w kolorach: brązowym, grafitowym i szarym nie mają tendencji do odbijania odcisków palców. Wyglądają elegancko i szykownie. Portfel to znakomity pomysł na prezent z okazji Dnia Kobiet, Dnia Matki/Babci, urodzin, czy świąt. Jest to podarunek z klasą – praktyczny i elegancki. Na prezent najlepiej wybierać portfele w kolorach neutralnych: czarny, brązowy lub czerwony, bez zbędnych grafik, ale za to w ładnym opakowaniu. Kupując portfel na prezent, należy zwrócić uwagę na jego zapięcie. Ich ceny zależą od jakości produktu i estetyki wykończenia.

Więcej na: Skorzany.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.