SportTrening

Trening z workiem bokserskim. Warto?

Worek bokserski to bez wątpienia jedno z najlepszych narzędzi, dzięki którym nie tylko możemy zgubić zbędne kilogramy i wyrzeźbić nasze ciało, ale również poprawić koordynację ruchową, wydolność, a także siłę i celność ciosów.

Wzmacnianie mięśni z workiem bokserskim

Wymierzanie ciosów w kierunku worka bokserskiego ma wiele praktycznych zalet. Przede wszystkim z jego pomocą możemy wzmocnić naszą siłę uderzeń i kopnięć, a także poprawić koordynację ruchową oraz kondycję. Dzieje się tak, ponieważ podczas wyprowadzania ciosów napinają i naciągają się mięśnie, przede wszystkim barki i tricepsy. W mniejszym stopniu pracuje także klatka piersiowa, bicepsy, przedramiona, które wspomagają i koordynują pracę mięśni brzucha. Oczywiście, efektów wytężonej pracy nie zobaczymy od razu. Wymagana jest systematyczność (przynajmniej 3x w tygodniu po 30 minut) oraz odpowiednia dieta.

Spalanie tkanki tłuszczowej

Worek bokserski to doskonałe narzędzie, które pomoże nam wyrzeźbić wymarzoną sylwetkę. Dla początkujących najlepsze będą worki o lżejszej masie. Niech to nie będzie mylnym pozorem, ponieważ trening z workiem bokserskim jest ciężki i przy sporym zaangażowaniu możemy spalić nawet do 700 kcal. Podczas treningów na spalanie tłuszczu angażujemy większą ilość mięśni w sposób naprzemienny. Uważa się, że trening z workiem bokserskim to dobra alternatywa dla aerobów, jednakże w tym przypadku również wymagana jest systematyczność oraz zrównoważona dieta.

Uderzenia w worek odstresują i wzmocnią naszą psychikę

Trening na worku jest świetnym sposobem na rozładowanie energii, a także stresu i napięcia. Nic tak nie rozluźnia, jak zadawanie niekontrolowanych ciosów po ciężkim dniu w pracy. Dając upust naszym emocjom w ten sposób zmniejszamy ryzyko przenoszenia złej energii na otaczające nas osoby. Warto dodać, że wymierzanie ciosów gołą pięścią w worek zwiększa tolerancję na ból. Z każdym treningiem wzrasta nasza pewność siebie, które może pomóc nam wyjść z opresji.

Jak widać, trenowanie z pomocą worka bokserskiego przynosi wiele korzyści dla trenującego. Zalety objawiają się zarówno w sferze fizycznej, a także psychicznej. Jednakże wszystko wymaga zaangażowania, czasu i co najważniejsze – systematyczności, ponieważ bez tego efekty będą mniej widoczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.