SportSprzęty sportowe

Jakie rękawice najodpowiedniejsze do treningu?

W sportach walki liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników. Dlatego też walki przeprowadzane są na odpowiednich zasadach oraz w odpowiednim odzieniu. Tym najbardziej charakterystycznym elementem wyposażenia zawodników są rękawice.

Amatorzy boksu bardzo często popełniają ten błąd, że uderzają w worek bez żadnego zabezpieczenia dłoni. Wszelkie zatarcia lub niefortunne uderzenie mogą spowodować kontuzje, która wykluczy zawodnika długi okres rehabilitacji, a zbyt długa przerwa w treningach nie jest wskazana. Dlatego też warto pamiętać o bandażach bokserskich, którymi zabezpiecza się kostki oraz nadgarstki. Następnie należy dobrać odpowiednią rękawicę.

Rękawice bokserskie

Zdecydowanie najlepiej zabezpieczają nadgarstek i minimalizują ryzyko powstania kontuzji. Wszystko za sprawą grubej powłoki, wypełnienia, zakrytych palców i specjalnego ucisku na nadgarstku. Właściwa ochrona nadgarstka jest najważniejsza, dlatego warto dobrać taki model rękawic, które dostatecznie dobrze go usztywnią. Rękawice przeważnie wykonywane są z materiałów skóropodobnych lub skóry.

Rękawice przyrządowe

Ten rodzaj rękawic jest lżejszą odmianą rękawic bokserskich, przez co daje większą swobodę zawodnikowi kosztem mniejszego bezpieczeństwa. Wszystko za sprawą mniejszej ilości wypełnienia, usprawnionej wentylacji i odsłoniętego kciuka. Dzięki temu zawodnik nie musi zdejmować rękawic podczas zmiany treningu z worka na skakankę, gdyż odsłonięty kciuk umożliwia swobodne chwytanie za różne przedmioty. Jednakże w przeciwieństwie do rękawic bokserskich, ten model nie usztywnia nadgarstka tak bardzo.

Rękawice MMA

Jeżeli zależy nam na pełnej swobodzie podczas treningu, to rękawice MMA są najlepszym wyborem. Co prawda, w tym przypadku zwiększona swoboda również jest okupiona zmniejszonym bezpieczeństwem dłoni zawodnika, ale samo zastosowanie rękawic w pełni usprawiedliwia ich budowę. Rękawice MMA charakteryzują się odkrytymi palcami, ze wzmocnionymi kostkami dzięki czemu zawodnicy mogą stosować różne skomplikowane chwyty i ściski w klatce lub ringu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.