AkcesoriaSport

Ochraniacze bokserskie – jakie wybrać?

Ochraniacze to podstawowy i jeden z najważniejszych atrybutów każdego sportowca, od ich wykonania zależy, jakie obrażenia odniesie w walce nasze ciało. Bokserzy, zawodnicy sztuk walki najczęściej zabezpieczają swoją głowę, nogi, a także ręce. Ochraniacze dają również większy komfort podczas walki i ochraniają najwrażliwsze części naszego ciała. Co więcej, ochraniacze przede wszystkim chronią nasze życie przed ciężkimi obrażeniami odniesionymi podczas walk, warto pomyśleć o ich zakupie, przed rozpoczęciem treningów. Zakup musi być w pełni przemyślany, a ochraniacze dobrane do potrzeb zawodnika.

Zacznijmy od początku

Ochraniacze mają za zadanie ochraniać całe nasze ciało, zacznijmy zatem od samej góry.
Głowa to ona odnosi największe obrażenia podczas walk, np. boksu, szkodliwe uderzenia mogą spowodować nawet wstrząśnienia mózgu czy trwałe zmiany na twarzy, od ciągłych uderzeń. Dlatego niezbędnikiem w tym przypadku jest odpowiedni kask bokserski, który zostanie specjalnie dobrany do predyspozycji i wymagań zawodnika.

Kask bokserski

Kask bokserski powinien być najlepiej zabudowany, by wszelkie uderzenia były jak najlepiej amortyzowane, a także by nie doszło do uszkodzeń głowy. Kask powinien mieć specjalny rodzaj wypełnienia, który będzie odpowiednio amortyzował każdy cios. Ponadto,

kask powinien być również wyposażony w podszewkę odprowadzającą wilgoć na zewnątrz, dzięki czemu głowa zawodnika nie przegrzewa się podczas wysiłku, a pot nie zalewa obficie oczu boksera 🙂

Ochraniacze na zęby

Te ochraniacze mają za zadanie chronić naszą szczękę, ale również wargi. Dzięki nim zęby zawodnika są chronione przed wybiciem, ochraniacze rozkładają odpowiednio siłę uderzenia na większa powierzchnię, dodatkowo dzięki nim zawodnik nie ugryzie się w język podczas walki.

Ponadto ochraniacze dobrze wpływają również na wargi, nie są one przecinane przez zęby podczas uderzeń. Na rynku dostępne są ochraniacze pojedyncze, a także podwójne, wykonane z różnych tworzyw, o nich za chwilę 🙂 Szczęki są wówczas zabezpieczone przed uderzeniem, dodatkowo również są zabezpieczone nasze wargi, dzięki ochraniaczom nie są one rozcinane o zęby, a jedynie puchną po uderzeniu.

Ochraniacze typu „boil and bite” to jedne z najpopularniejszych ochraniaczy dostępnych na rynku.

By jak najlepiej dopasować ochraniacze do szczęki, trzeba włożyć je na kilkanaście sekund do gorącej wody, a następnie szybko umieścić w szczęce i dopasować ją przy pomocy języka. Ochraniacz zastyga po kilku sekundach zachowując kształt szczęki dokładnie dostosowują się do kształtu szczęki zawodnika.

Nowszą wersją ochraniaczy „boil and bite” są ochraniacze żelowe, one zdecydowanie lepiej przylegają do szczęki i dopasowują się do jej kształtu, co zapewnia zdecydowanie większy komfort użytkowania.

Bandaże (owijki)

Owijki zakładane są pod rękawice bokserskie, doskonałe wchłaniają pot z dłoni co zapewnia higienę podczas walk. Dobrze założone owijki mają za zadanie ochraniać dłonie i nadgarstki przez nadmiernymi obciążeniami i kontuzjami.

Bandaże firmy Ring zostały wykonane w 100% z bawełny, która doskonale absorbuje pot, mają długość 3,5 metra, co zapewnia jeszcze większy komfort podczas walk i dodatkowe zabezpieczenie dla dłoni. Ponadto dłoń jest odpowiednio usztywniona co zapewnia dodatkową amortyzację podczas uderzeń i większą pewność ciosów.

Ochraniacze piszczeli i stóp

Są to ochraniacze, które mają zabezpieczać nasze nogi przed ostrymi kopnięciami przeciwnika. Takie ochraniacze sprawdzą się doskonale podczas sparingów, walk amatorskich i treningów. Mają ochraniać wrażliwe miejsca takie jak stopu i piszczele. Ochraniacze na piszczele zostały wykonane z najwyższej jakości pianki, a pokryte są sztuczną skórą. Zapewnia to maksymalną ochronę podczas intensywnych walk i sparingów nawet podczas najsilniejszych kopnięć ze strony przeciwnika.

Na rynku dostępne są również ochraniacze bawełniane, przeznaczone do lżejszych treningów lub podczas sparingów. Są one jeszcze bardziej elastyczne, a także doskonale dostosowują się do nóg zawodnika, zabezpieczając ją przed uderzeniami i kopnięciami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.