SportSprzęty sportoweTrening

Łapy trenera co powinniśmy o nich wiedzieć

Trening bokserski to nie tylko skakanie na skakance, trening siłowy i „znęcanie się” nad workiem treningowym. W na pewnym etapie swoich ćwiczeń warto pójść o krok dalej i zaprosić do treningu drugą osobę. Nie mamy tu jednak na myśli sparingu, a ćwiczenia, w których wykorzystywane są łapy trenera.

Do czego służą łapy trenera?

Łapy trenera zwane są również packami treningowymi. Komplet takich „łapek” to doskonałe rozwiązanie na urozmaicenie treningu. Ich małe rozmiary oraz dość lekka waga, w połączeniu z dobrą amortyzacją sprawiają, że ubrany w nie trener ma bardzo dużą swobodę ruchów. Dzięki czemu podczas treningu możemy czuć się jak podczas walki z prawdziwym przeciwnikiem. Stosując różne kombinacje i techniki ciosów.

Łapy trenera proste czy profilowane

Dostępnych jest wiele rodzajów i wielkości łap trenera. Najłatwiej podzielić je na profilowane i proste. My osobiście polecamy ten pierwszy wariant. Ich cena jest taka sama lub niewiele większa niż płaskich modeli, a wyprofilowanie pozwoli znacząco podnieść jakość treningu. Wyprofilowane powoduje, że ciosy nie ześlizgują się podczas uderzenia. Pozwala to nie tylko zwiększyć bezpieczeństwo trenującego zespołu, ale również umożliwia trenowanie większej gamy ciosów pod różnym kątem.

Wybierając łapy trenera warto również przyjrzeć się czy dany egzemplarz posiada wzmocnienia, usztywnienia w okolicy nadgarstków. Ich obecność pozwala zniwelować ewentualne ryzyko kontuzji trenera spowodowane nadwyrężeniem stawów.

Wypełnienie łap trenerskich

Wybierając odpowiednie łapy dla siebie sprawdźmy również ich wypełnienie. Najczęściej na rynku można spotkać jego trzy rodzaje. Pierwszym z nich jest pianka tapicerska, taka sama, jaką znamy np. z kanap czy krzeseł. Jest to materiał, który dobrze amortyzuje uderzenia, ale z każdym ciosem odkształca się i traci swoje właściwości. Jest po prostu ubijany przez trenującego zawodnika. Im zaś gąbka bardziej zbita, tym daje ona mniejszą amortyzację i zwiększa ryzyko kontuzji. Jeśli więc mamy zamiar często korzystać z łap trenera, to lepiej wybrać model wypełniony pianką poliuretanową. Pianka ta sprawdza się dobrze nawet podczas ciężkich treningów. Nie odkształca się, nie kruszy, nie skurcza i nie traci swoich właściwości, dzięki czemu nadają się doskonale do siłowni i szkółek bokserskich. Obecnie, na rynku dostępne, są również modele wypełnione specjalnym żelem. Warianty te są droższe od wyżej wymienionych, ale zapewniają najlepszą obecnie ochronę i amortyzacje

Wykończenie łap trenerskich

Łapy trenera najczęściej wykańczane są skórą lub tworzywem sztucznym. Jeśli w przypadku rękawic szczerze proponujemy modele skórzane, to w przypadku pacek treningowych, równie dobrze sprawdzają się te wykonane z ekoskóry. Wszystko w tym wypadku zależy od naszych upodobań i preferencji. Skóra z jednej strony jest nico bardziej wytrzymała, z drugiej jednak jest twardsza, a przez co trochę trudniejsza we współpracy. Ekoskóra jest miększa i lepiej się układa, dzięki czemu kontakt z nią jest przyjemniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.