Trening

Gdzie na obóz windsurfingowy poza sezonem?

Wielkimi krokami zbliża się do nas zima. Mimo, że pogoda jeszcze momentami nas rozpieszcza, to jednak w powietrzu czuć już nieubłaganie zbliżający się chłód. A to oznacza tylko jedno – koniec sezonu na windsurfing i kilkumiesięczna przerwa od deski. No chyba, że zamiast deski windsurfingowej wybierzesz deskę snowboardową. Pewnie wiele osób tak właśnie zrobić. A co z tymi, którzy nie mogą pogodzić się z końcem sezonu i chcą dalej uprawiać windsurfing?

Rozwiązanie jest tylko jedno. Skoro ze względu na pogodę nie można tej dyscypliny uprawiać już w Polsce to znaczy, że trzeba znaleźć miejsce gdzie można to robić przez cały rok. Na szczęście takich miejsc nie brakuje. Poznaj najciekawsze z nich.

Grecja

To jeden z kierunków najczęściej wybieranych przez windsurferów. Rhodos to prawdziwy raj dla miłośników pływania na desce. Idealne warunki wietrzne i wodne, podobnie jak na wyspie Lefkada. Do tego niesamowite widoki, które dosłownie zapierają dech w piersiach.

Wyspy Kanaryjskie

Te Hiszpańskie wyspy mają wszystko to, co kochają windsurferzy. Ciepłe, stabilne wiatry, płytkie zatoki, ciepły klimat przez niemal cały rok. To sprawia, że zarówno początkujący jak i bardzo doświadczeni miłośnicy deski chętnie wybierają ten kierunek.

Egipt

Znajduje się tu masa mniejszych lub większych kurortów, w których można skorzystać ze świetnych warunków do nauki windsurfingu lub doskonalenia swoich umiejętności. Poza niesamowitymi widokami na uczestników obozów czeka tu wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z nich jest nurkowanie wśród malowniczych raf koralowych – jako odmiana od surfowania.

To oczywiście tylko niektóre kierunki, spośród których możesz wybierać jeśli nie chcesz rezygnować z uprawiania windsurfingu jesienią i zimą. Bez względu na to czy jesteś osobą początkującą czy zaawansowaną możesz zapisać się na obóz windsurfingowy za granicą, który organizują nasze polskie szkoły. Szkoła Windsurfingu Fun Surf to opcja bardzo wygodna, zwłaszcza dla osób, które w tej dyscyplinie dopiero stawiają pierwsze kroki i nie mają wiedzy i czasu żeby dobrze się do takiego wyjazdu przygotować. Pomogą w tym specjaliści.

Obóz windsurfingowy za granicą to także świetny sposób, żeby się wyrwać z kraju, zwłaszcza gdy aura staje się mniej sprzyjająca. Zagraniczne obozy organizowane są przez cały rok, dlatego można wybrać sobie najfajniejszy termin i połączyć go ze spontanicznym urlopem czy wyjazdem na ferie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.