Inne

Jak zapakować paczkę do wysyłki?

Prawidłowe zapakowanie paczki do klienta opiera się na zastosowaniu odpowiedniego wypełnienia. Ekologiczną alternatywą dla folii bąbelkowej jest papierowe wypełnienie, które coraz częściej wykorzystywane jest przez branżę e-commerce.

Prawidłowe zapakowanie paczki do klienta opiera się na zastosowaniu odpowiedniego wypełnienia. Ekologiczną alternatywą dla folii bąbelkowej jest papierowe wypełnienie, które coraz częściej wykorzystywane jest przez branżę e-commerce. Jak zapakować paczkę do wysyłki w sposób w pełni bezpieczny?

Niezwykła moc papieru

Prowadzenie biznesu internetowego wiążę się z podejmowaniem wielu decyzji. Niezwykle ważną kwestią jest dopasowanie właściwych wypełnień do charakteru asortymentu sklepu wysyłkowego. Na szczęście stosowanie folii bąbelkowej skutecznie wypierane jest przez wykorzystanie ekologicznych wypełnień w formie papieru. Papier cechuje się dużym stopniem wytrzymałości, dzięki czemu do całkowitego zużycia wykorzystany może być aż osiem razy. Po tym czasie jego rozkład trwa zaledwie kilka miesięcy, ponieważ papier jest w pełni biodegradowalny – w odróżnieniu od tworzyw sztucznych, które rozkładają się aż kilkaset lat. Dodatkowo przez cały ten czas wytwarzane są do atmosfery groźne związki, które stanowią duże zagrożenie dla środowiska naturalnego.

Bezpieczne dotarcie paczki w miejsce docelowe

Jak zapakować paczkę do wysyłki? Przede wszystkim najważniejsze jest zastosowanie papierowych wypełnień. Ekologiczny wypełniacz blokuje i unieruchamia produkt wewnątrz kartonu, dzięki czemu nie jest on narażony na ewentualne wstrząsy, a tym samym zniszczenie podczas transportu. Bardzo ważne jest dobranie właściwego rodzaju wypełnienia do charakteru towaru. Eko wypełniacz do paczek w formie plastra miodu doskonale sprawdzi się w przypadku delikatnego asortymentu. Stosowany może być zatem przez sklepy oferujące delikatne przedmioty – np. szklaną zastawę, ceramikę czy produkty rzemieślnicze. Owinięcie towaru wypełnieniem gwarantuje pełne zabezpieczenie przed zarysowaniem czy uszkodzeniem krawędzi produktu.

Ekologiczne podkładki amortyzujące dedykowane są cięższym przedmiotom – np. elektronice, urządzeniom bądź sprzętom. Wstęgi papieru stosowane mogą być natomiast w przypadku każdego rodzaju asortymentu. Ich głównym zadaniem jest wypełnienie wolnej przestrzeni w kartonie. Produkcja wypełniaczy kartonowych odbywać się może już na etapie magazynowym. Nie jest konieczny zakup kosztownej maszyny, wystarczy nawiązać współpracę z firmą, która oferuje usługę wynajmu konwerterów. Wypełnienie generowane jest w momencie umieszczania produktu w kartonie, dzięki czemu sklep internetowy nie musi gromadzić gotowych wypełniaczy. Tym samym zaoszczędzona może zostać cenna przestrzeń magazynowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.