Inne

Hotele wciąż są trendy!

Ostatni czas jest bardzo trudny i wymagający dla branży hotelarskiej. Pandemia koronawirusa negatywnie odbiła się na biznesie. Wiele cenionych merek upadło lub wpadło w głębokie problemy. Z uwagi na szereg obostrzeń, przez ostatni rok, dostęp do hotelu był znacznie ograniczony. Warto jednak pamiętać, że hotele nadal są trendy i kiedy tylko będzie to możliwe, warto z nich korzystać.

Co dalej z hotelami?

Jak wspomniano wcześniej ten rok był wyjątkowo ciężki dla branży hotelarskiej. Ograniczenia oraz surowe restrykcje stworzyły niemałe problemy. Jednak mimo utrudnień turyści wciąż są zainteresowani korzystaniem z usług hotelarskich. 

Eksperci z dziecin hotelarstwa jednoznacznie określają, że przy najbliższej możliwej okazji zdecydowana większość ankietowanych zechce ponownie skorzystać z ofert hotelowych. Jak widać pandemia nie stanowi problemu, a hotele nadal są atrakcyjne mimo, że bardziej bezpieczne wydaje się wypoczywanie w mniejszych pensjonatach i domkach. 

Gdzie chcemy wypoczywać?

Według przeprowadzonych badań i statystyk Polacy nadal chcą korzystać z możliwości, które oferują hotele. Wiele osób chce skorzystać z ofert apartamentów i pokojów hotelowych. Wbrew pozorom domki, kempingi i bardziej kameralne ośrodki nie cieszą się takim zainteresowaniem. 

Liczne badania wskazują także na wzrost zainteresowania obiektami agroturystycznymi. Może to mieć związek z tym co zalecał minister zdrowia. Przebywając w gospodarstwach tego typu, można spędzać dużo czasu na otwartej przestrzeni i na świeżym powietrzu. 

Co hotele powinny zrobić inaczej?

W obliczu nieustannej walki z pandemią koronawirusa hotele powinny wprowadzić kilka subtelnych zmian do swojego sposobu działania. Przede wszystkim należy przywiązać większą uwagę do spełniania wszelkich wymagań sanitarnych, które gwarantują bezpieczeństwo i komfort gości. 

Bardzo ważne jest także zadbanie o to, aby goście mieli swobodny dostęp do najważniejszych informacji na temat obecnej sytuacji, zagrożeń i aktualnych warunków. Dzięki temu będą mogli oni w pełni świadomie funkcjonować. Informacje można udostępnić na stronie internetowej lub w specjalnych ulotkach dostępnych na terenie obiektu. Klienci zyskają większe zaufanie do hotelu, jeżeli będą mogli także zobaczyć jakie czynności zabezpieczające przeprowadzono. 

Kolejną kwestią jest właściwe zabezpieczenia wszelkich przedmiotów i akcesoriów, które wciąż przechodzą z rąk do rąk. Wszelkie klucze i inne podobne obiekty powinny być nieustannie dezynfekowane, a dodatkowo broszury i inne materiały papierowe warto zalaminować. Ich czyszczenie będzie łatwiejsze. 

Hotele mogą podjąć naprawdę skuteczną walkę z pandemia koronawirusa. Duże znaczenie ma także uświadomienie personelowi skali zagrożenia. Pracownicy powinni być świadomi zagrożeń i obecnie panujących zasad. Powinni oni pilnować obostrzeń. 

Warto położyć duży nacisk na profilaktykę taką jak regularna dezynfekcja rąk, zakładanie rękawiczek, noszenie maseczek lub przyłbicy, zachowanie odstępy, a także właściwe reagowanie na wszelkie objawy (kaszel, temperatura itd.).

Duże znacznie ma także dezynfekowanie wszelkich powierzchni hotelowych i przedmiotów, które są w użytku. Należy przeprowadzić wszelkie czynności bardzo dokładnie. W inny sposób przebiega także czyszczenie wszelkich materiałów. Koronawirus jest niszczony przez wiele popularnych środków oraz detergentów. 

Aby zwiększyć popularność swojego hotelu w tych trudnych czasach, warto zadbać o to, aby potencjalni klienci mieli świadomość tego jakie kroki są podejmowane, aby zachować szczególne bezpieczeństwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.