Gry i aplikacje

Football Manager Mobile 2018

Gra Football Manager Mobile 2018 to wersja gry Football Manager 2018, która przeznaczona jest tylko na smartfony i tablety. Twórcą gry jest studio Sports Interactive.

Na czym polega gra Football Manager Mobile 2018?

W grze użytkownik ma okazję do wcielenia się w menadżera piłkarskiego, którego celem jest prowadzenie zespołu piłkarskiego do licznych sukcesów. Do zadań gracza należą takie działania jak:

 • ustalanie taktyki,
 • dbałość o budżet klubu,
 • zakup i sprzedaż zawodników
 • i inne.

W trakcie gry ogląda się zamiast trójwymiarowych spotkań, które są porównywalne do tych z serii  FIFA, można zobaczyć kropki, które poruszają się po boisku. Brak trójwymiarowego obrazu jest spowodowane potrzebą sprostania potrzebom mobilnej wersji gry na platformę AND i iOS. W trakcie gry użytkownik otrzymuje najważniejsze informacje, co pozwala na zmianę zawodników czy taktyki w trakcie rozgrywanej potyczki. W ramach gry przyjęto tryb single player. Mobilną wersję wyposażono w uproszczony interfejs oraz zminimalizowano konieczność przeglądania wielu kart ze statystykami i danymi, chociaż nadal konieczne jest zapoznanie się z różnymi szczegółami dotyczącymi klubu, zawodników itd. Oczywiście z uwagi na rozmiar to wydanie gry oferuje dostęp do mniejszej ilości klubów i piłkarzy (w porównaniu do wersji przeznaczonej na PC). Co najważniejsze zaawansowanie gry pozwala na szybką grę w trakcie jazdy autobusem czy nawet w trakcie przerwy w pracy. W mobilnej wersji gry wyniki pracy piłkarzy są ukazywane na karcie z wadami i zaletami piłkarza, co umożliwia szybkie zapoznanie się z sytuacją w grze. Gra posiada kilka trybów jak:

 • kariera,
 • turniej gwiazd,
 • kariera online,
 • własny klub.

Dla kogo przeznaczona jest gra football manager mobile 2018?

Gra jest znana przede wszystkim fanom piłki nożnej, którzy mieli już styczność z serią Football Manager. Wersja mobile 2018 została stworzona z myślą o ekranach smartfonów. Football manager mobile 2018 to rozrywka kradnąca czas i wciągająca w realne rozgrywki piłkarskie.

Odczucia związane z grą

Według użytkowników gra się świetnie, gdyż pomimo takiego samego początku (tworzenie nowego menadżera, przejęcie drużyny czy prowadzenie jej do sukcesu) gra oferuje:

 • przebudowany scouting,
 • nowy system kontuzji,
 • nowy silnik meczowy,
 • wyższy poziom interakcji z drużyną,
 • realistyczną mechanikę relacji i kontaktów w składzie.

Istotną zmianą są kontakty w drużynie, co sprawia że w grze kierujemy zawodnikami mającymi swoje ambicje, sympatie i antypatie czy motywy. Należy także liczyć się ze zdaniem zawodnika z większymi wpływami. W drużynie tworzą się wewnętrzne grupki, co ma wpływ na nastrój ich lidera. Często pojawiają się wnioski o podwyżkę i narzekanie za brak występów w pierwszym zespole. Takie elementy gry tworzą fundament bardziej realistycznej rozgrywki, która wciąga w swoją rzeczywistość. Gracz czuje się bardziej odpowiedzialny za swoich piłkarzy. Z kolei w ramach systemu kontuzji pojawiają się rozbudowane ekrany, które informują szczegółowo o dolegliwościach, a nawet o ryzyku ich odnowienia. W grze kontuzja może także przekreślić karierę obiecującego zawodnika. W wersji mobile 2018 większą uwagę należy zwrócić na scouting, który pozwala znaleźć obiecujących zawodników. Sam scout dostarcza standardowy raport z dodatkiem liczbowej rekomendacji w zakresie 1-100, co ułatwia przeszukiwanie list. W tej odsłonie gry zasady dopuszczają grę dłuższą niż jeden sezon, a przerwa międzysezonowa pełni rolę okienka transferowego. Warto wspomnieć, że kontuzje liczone są w dniach meczowych, ale kontuzja daje także możliwość odwiedzenia centrum medycznego.

Czy football manager mobile 2018 posiada wady?

Na pewno każdy gracz może wskazać kilka cech gry, które uznaje za wady. Według użytkowników wadą jest brak odpowiedniego egzekwowania założeń taktycznych czy też marnowanie okazji przez strzelca z wysokimi współczynnikami. Dodatkowo system treningu jest mało intuicyjny i niezbyt konfigurowalny. Jednakże Football manager 2018 to wciąż jeden z najlepszych menadżerów piłkarskich na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.