Gry i aplikacje

Darkest Dungeon android – ciekawa gra z 2017

Gra Darkest Dungeon to wymagająca RPG, która jest utrzymana w stylistyce dark fantasy. Dzięki tej grze użytkownik przenosi się do mrocznego świata odwzorowanego na epoce średniowiecza. Gra została stworzona przez kanadyjskie studio Red Hook.

Jaka jest fabuła Darkest Dungeon?

Akcja  tej gry odbywa się w ponurym świecie, który przypomina realia z powieści gotyckich i twórczości H.P. Lovecrafta. Działania odbywają się zwykle w ruinach starej posiadłości lub znajdującym się pod nią olbrzymim systemie lochów. Jest to obszar przejęty przez siły ciemności (w wyniku lekkomyślności ostatniego właściciela tych ziem). Gracz wciela się w ostatniego, żywego potomka rodu właścicieli. W trakcie pokonywania przygód użytkownicy poznają przeszłość całego rodu oraz zła, które sprowadzili na świat. W ramach rozgrywki najważniejszy dla gracza powinien być system symulujący psychikę bohaterów, którzy narażeni są na przerażające doświadczenia, stres oraz fobie. Warto podkreślić, że po kilku ekspedycjach każda postać charakteryzuje się własnymi reakcjami oraz skłonnościami. Z tego powodu osiągnięcie sukcesu w grze wymaga ciągłego kontrolowania kondycji psychicznej drużyny, gdyż członkowie drużyny mogą:

 • spanikować,
 • popaść w paranoję,
 • zostać zdeprawowani,
 • pogrążyć się w szaleństwie.

Dążąc do zwycięstwa należy odpowiednio dobrać drużynę, stosować taktykę i unikać pułapek. Tryb gry to single player. Gra od początku była nieświadomie opracowana, jako nadająca się do ekranów dotykowych (w szczególności interfejs).

Jak zdobyć grę Darkest Dungeon android?

Gra Darkest Dungeon jest bardzo popularna, na co wpływa fakt, że jest dostępna za darmo. Do ściągnięcia gry konieczne jest wskazanie modelu telefonu, a następnie system wybierze odpowiadający mu plik z grą. Następnie należy wybrać  wskazany plik i kliknąć komendę „ free Darkest dungeon apk”.

Zalety gry Darkest Dungeon?

Elementy psychologiczne sprawiają, że nie jest to nudna lub jednostajna gra, o której zapomnimy po pierwszym uruchomieniu. Zaletą jest też stylowy i wyraźnie naszkicowany styl, który zachwyca miłośników Lovecrafta. Fabuła jest bardzo intensywna i przerażająca, więc nie jest wskazana dla osób wrażliwych. Brak dbałości o zaopatrzenie i samopoczucie członków grupy może skutkować ucieczką wojowników w istotnym momencie bitwy. Są także milsze chwile w grze, gdy między wyprawami można wybrać się z drużyną do miasteczka, gdzie zlokalizowane są takie lokale jak karczma czy dom uciech. Postacie gry w miasteczku mają okazje rozładować emocje np. pijąc alkohol albo modląc się. Z kolei gromadzone bogactwa pozwalają na zdobywanie kolejnych bohaterów lub przywracając miasteczko do dawnej świetności. Walki w grze rozgrywane są w systemie turowym, a w trakcie starcia duże znaczenie ma właściwe stosowanie formacji. Interfejs gry jest intuicyjny w obsłudze i początkowo zapewnia użytkownikowi trening, który uczy jak rozbrajać pułapki czy jak gromadzić przedmioty oraz jak walczyć z przeciwnikami i jak zamienić się pozycją z innymi bohaterami. W trakcie walki widoczne są paski, które sygnalizują uciekające życie.

Czym różni się Darkest Dungeon od innych gier RPG?

W przypadku tej gry każde posunięcie musi być dobrze przemyślane, gdyż śmierć bohatera jest ostateczna. Poza tym zarówno w walce jak i w poznawaniu rzeczywistości gry istotny jest stan emocjonalny postaci. Natomiast członkowie drużyny nie są niezłomnymi bohaterami, a każde wydarzenie ma wpływ na ich stan. Podczas rozgrywanej walki postacie z gry muszą radzić sobie ze stresem i fobiami. Stan psychiczny bohaterów ma wpływ na zachowanie w trakcie przygód czy interakcje z towarzyszami broni. Zagrożeniem dla drużyny mogą być:

 • potwory,
 • pułapki,
 • niesnaski wewnątrz drużyny
 • ciemność.

Co oferuje gra Darkest Dungeon?

Użytkownik może wybierać spośród 3 trybów gry, które zapewniają ponad 80 godzin rozgrywki, kilkanaście grywalnych klas postaci jak:

 • Badaczka Zarazy,
 • Awanturniczka,
 • Trędowaty.

Wprowadzone elementy z gier RPG w stylu roguelike, czyli nieodwracalna śmierć czy unikatowy charakter każdej rozgrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.