Gry i aplikacje

Świat Assassin’s Creed

Dawni asasyni wciąż mają się dobrze. Wszystko dzięki producentowi Ubisoft Montreal, który wymyślił i wypuścił na rynek serię gier Assassin’s Creed. W błyskawicznym tempie pojawiły się również książki, komiksy oraz film fabularny, ale to jeszcze nie koniec.

W kolejnej odsłonie serii akcja gry o skrytobójcach toczyć ma się w świecie wikingów, nie zabraknie więc nowej dawki przygód i emocji. Przy tej okazji warto przypomnieć sobie, co przyniosła graczom seria Assassin’s Creed. 

Tajemniczy świat skrytobójców

Dwie okryte tajemnicą frakcje: templariuszy i asasynów toczą ze sobą odwieczny konflikt. W świat ten wkracza niejaki Desmond Miles, który dzięki pewnemu wynalazkowi potrafi przeżywać wspomnienia osób z przeszłości, swoich przodków. Okazuje się, że praprapradziadkowie Desmonda byli asasynami i wtedy zaczyna się zabawa. Raz jesteśmy w czasach współczesnych, a następnie lądujemy w XII wieku, by brać udział w karkołomnych misjach. W Assassin’s Creed: Altair’s Chronicles dostajemy misję zniszczenia Kielicha. W części drugiej musimy pomścić śmierć rodziny florenckiego szlachcica, ratujemy z opresji Krzysztofa Kolumba, a w kolejnej odsłonie w Rzymie walczymy z Cezarem Borgią. Dzięki dynamicznej akcji gracz nie ma nawet czasu na otarcie spoconego czoła – pokonuje kolejne przeszkody i eliminuje wrogów w fascynującym otoczeniu przepięknych miast widzianych z zupełnie innej perspektywy. Poza Borgią czy Krzysztofem Kolumbem w serii pojawiają się również inne historyczne postaci m.in.Mikołaj Kopernik, a także Leonardo da Vinci, których jestestwa jesteśmy zobowiązani chronić. Kolejne odsłony Assassin’s Creed przenoszą gracza do brytyjskich kolonii Ameryki Północnej oraz na Karaiby, zaś Assassin’s Creed Origins przedstawia wydarzenia z czasów starożytnego Egiptu. Planowana premiera kolejnej odsłony serii, czyli Assassin’s Creed Valhalla już rozbudza wyobraźnię graczy. Seria szturmem podbiła rynek, przekraczając liczbę 100 milionów sprzedanych egzemplarzy na wszystkich nośnikach oraz zdobywając uznanie krytyków. 

Assassin’s Creed nie tylko wirtualnie

Popularność serii gier szybko przerodziła się w zainteresowanie ze strony świata filmu czy twórców komiksów. Assassin’s Creed zauroczył także Hollywood, gdzie wyprodukowano fabułę bazującą na wątkach z gry. Michael Fassbender wcielił się w postać niejakiego Calluma Lyncha, który w XV-wiecznej Hiszpanii doświadcza przygód asasyna Aguilara i wdaje się w poważny konflikt z templariuszami. O tym, czy film dorównuje oryginałowi z komputera, warto przekonać się samemu. Poza fabułą wielbiciele mogą obejrzeć jeszcze trzy krótkie filmy Assassin’s Creed: Rodowód wydane jako prequel do gry Assassin’s Creed II, a także kilka animowanych produkcji. Oddani wielbiciele Assassin’s Creed mogą również skompletować serię komiksów, która liczy już kilkanaście części i również przenosi bohaterów w różne, egzotyczne zakątki świata. Po takiej dawce przygód apetyt na Asasynów w świecie Wikingów tylko się wyostrza. To jedna z najbardziej oczekiwanych premier tego roku. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.