SportSprzęty sportowe

Ochrona piszczeli i kości śródstopia

Ochraniacze stanowią ważny element odzienia zawodników zarówno podczas walk, jak i podczas treningów. Specjalnie wyprofilowane przyrządy mają ochronić zawodników zarówno przed otarciami, jak i poważniejszymi kontuzjami kości śródstopia oraz łydki. Wyróżniamy ochraniacze bawełniane, MMA i Protector XL.

Sporty walki wymagają co raz wyższej jakości wśród dostarczanych ochraniaczy. Niektóre ciosy, często nieumyślnie, mogą spowodować poważne kontuzje, których leczenie może potrwać miesiącami. W trosce o bezpieczeństwo zawodników wiele firm próbuje wynaleźć remedium na uszkodzenia różnych partii ciała, lecz różnym skutkiem.

Ochraniacze Bawełniane

– Ten rodzaj ochraniaczy składa się zaledwie z dwóch elementów, pierwszym jest bawełniana powłoka, natomiast drugim plastikowa wkładka wzmacniająca usytuowana jest w okolicach piszczela. To sprawa, że jest to najniższy model ochraniaczy, który zabezpiecza zawodników w niewielkim stopniu. Sprawdza się jedynie podczas treningów z lekkim obciążeniem.

Ochraniacze MMA

– to najlepszy sposób zabezpieczenia golenia, kości śródstopia i piszczela. Wszystko dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu, które nie krępuje ruchów, a także zastosowaniu w produkcji wysokiej jakości pianki anatomicznej formowanej. Wkładka chroniąca piszczel składa się z dwóch warstw, wewnętrznej i zewnętrznej. Część wewnętrzna jest twardsza, natomiast zewnętrzna jest bardziej miękka, co poprawia amortyzacje. Co ważne, ochraniacz wyposażono w mocny rzep, który uniemożliwia przemieszczanie się modelu na nodze. Model posiada również mikrowentylację, która usprawnia wewnętrzną cyrkulacje powietrza zapobiegając nadmiernej potliwości nogi. Dzięki tej konstrukcji zawodnik trenuje zarówno komfortowo, jak i bezpiecznie, bez obawy o zdrowie swoich nóg.

Ochraniacz Protector XL

– Podobnie, jak model wyżej, Protector XL należy do kategorii ochraniaczy, które zapewniają kompleksową ochronę zawodnika podczas walk oraz treningów. Model również został wykonany z pianki anatomicznej formowanej, uzupełnionej o podwójną wkładkę ochronną. Poza tym, wewnętrzna strona ochraniacza została pokryta specjalną dzianiną, miłą dla skóry, która zapobiega odparzeniom i otarciom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.