Finanse i biznes

W czym pomaga kancelaria prawno-podatkowa?

W przypadku większości prężnie działających polskich firm, przychodzi taki moment, że skorzystanie z usług kancelarii prawno-podatkowej staje się koniecznością. Dowiedz się, w jakich sytuacjach warto zasięgnąć pomocy i w czym może pomóc kancelaria prawno-podatkowa!

Zakres działań kancelarii prawno-podatkowych

Zakres usług świadczonych przez kancelarie prawno-podatkowe jest niezwykle szeroki. Można jednak wyszczególnić kilka z nich:

  • Doradztwo prawno-podatkowe, potrzebne przede wszystkim osobom prowadzącym średnie i duże biznesy. Usługa ta skierowana jest także do osób bardzo zamożnych, które chcą zoptymalizować koszty związane z podatkami. Usługi doradcze mają formę porad dotyczących bieżących zagadnień prawnych i podatkowych. Mogą również przyjmować formę audytu prawnego przedsiębiorstwa;
  • Kancelarie prawno-podatkowe mogą reprezentować swoich klientów (zarówno stałych, jak i nowych) w postępowaniach karnych i karnoskarbowych.
  • Pomagają w planowaniu podatkowym oraz współpracują z działami księgowymi, co pozwala na zoptymalizowanie kosztów przedsiębiorstwa.
  • Pomoc tego typu kancelarii okazuje się nieoceniona w przypadku zakładania lub fuzji spółek za granicą (zwłaszcza w przypadku krajów spoza Unii Europejskich, takich jak m.in. Armenia) oraz obsługi zagranicznych inwestycji.

Kancelarie specjalizujące się w tym zakresie prawa podatkowego pomagają również w innych aspektach, np. w uzyskaniu licencji na obrót kryptowalutami.

Jak wybrać najlepszą kancelarię prawno-podatkową?

Wybór odpowiedniej kancelarii nigdy nie jest łatwy, a zwłaszcza gdy podejmuje się decyzje o współpracy po raz pierwszy. Warto założyć, że każda kancelaria prawno podatkowa będzie w stanie pomóc Ci w najbardziej typowych sytuacjach, niewymagających doświadczenia, a jedynie wiedzy i biegłości w sprawdzaniu przepisów. W takiej sytuacji decyzję o podjęciu współpracy z konkretną firmą można podjąć na podstawie atrakcyjności przedstawionej oferty.

Jeżeli jednak w grę wchodzą bardziej specjalistyczne usługi, np. związane z ICO&STO, warto poszukać kancelarii, która posiada w dotychczasowym portfolio firmy, którym pomagała już w tym zakresie.

Co w sytuacji, gdy już masz doradcę podatkowego?

Być może masz wieloletnią relacje biznesową z osobą prowadzącą praktykę prawniczą z zakresu podatków i zastanawiasz się, czy nie założyć spółki za granicą. Prawnik, któremu ufasz w kwestii polskich regulacji nie ma doświadczenia w zakresie międzynarodowego prawa podatkowego. W takiej sytuacji nie musisz rezygnować z jego usług. Wystarczy, że zaczerpniesz wiedzy o swojej sytuacji, np. w Thompson&Stein, czyli kancelarii specjalizującej się właśnie w tego typu zagadnieniach.

Kancelarie prawno-podatkowe są w stanie pomóc przedsiębiorcom i osobom prywatnym w wielu trudnych sytuacjach. Jeżeli Ty także czujesz, że taka pomoc jest Ci potrzebna – nie odkładaj tej decyzji. Może się bowiem okazać, że dzięki pomocy specjalistów zyskasz więcej, niż mogłoby się wydawać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.