Trening

Czy nauka windsurfingu jest trudna?

Windsurfing to sport wodny, polegający na pływaniu na desce, do której przymocowany jest żagiel. Dzięki sile wiatru możliwe jest poruszanie się na desce po tafli wody i wykonywanie określonych akrobacji.

Patrząc na windsurferów surfujących latem nad Zatoką Pucką można odnieść wrażenie, że to sport nie dla każdego. Raczej dla osób kochających adrenalinę, o mocnych nerwach. I tak, i nie. Rzeczywiście windsurfing dostarcza wielu emocji – ale to dyscyplina absolutnie dla każdego. Nauczyć może się każdy, a nauka wcale nie jest taka trudna.

Oczywiście pod warunkiem, że uczysz się z instruktorem. To warunek konieczny. Niestety wiele osób myśli inaczej. Uważają, że w sieci jest wystarczająco dużo filmów, artykułów i materiałów, z których można korzystać ucząc się pływania na desce z żaglem.

Oczywiście, warto korzystać z wiedzy ogólnodostępnej, ale raczej w teorii niż w praktyce. Po pierwsze nie wiemy czy osoba, która wrzuciła film czy artykuł jest instruktorem, czy ma odpowiednie doświadczenie. Część to niestety informacje wrzucone przez osoby, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy.

Taka nauka jest nie tylko nieefektywna, ale i niebezpieczna. Tylko nauka windsurfingu w profesjonalnej szkole daje gwarancję bezpieczeństwa i zadowalających efektów.

Kurs w Fun Surf trwa zwykle około 10 dni. Więcej przeczytasz na windsurfing.com.pl. Jest czas zarówno na teorię jak i na praktykę. Ucząc się pod okiem wykwalifikowanego instruktora Twoje błędy są na bieżąco korygowane, dzięki temu nie powielasz ich i nauka idzie szybciej.

Oczywiście dużo zależy od twojego nastawienia. Warto podejść do windsurfingu jak do nowego wyzwania, do ciekawej przygody, która zapewni ci mnóstwo frajdy i radości. Nie zrażaj się tym co widzisz na filmach – tam występują dublerzy, profesjonalni windsurferzy, którzy na potrzeby filmu wykonują wspaniałe akrobacje. W rzeczywistości windsurfing jest naprawdę prostą dyscypliną.

Dużo zależy też od nauczyciela – jego wiedzy, ale również umiejętności jej przekazania. Warto sprawdzić szkołę pod tym katem – kim są instruktorzy, jakie mają doświadczenie, od jak dawna uprawiają windsurfing i ile osób już przeszkolili.

Nie zapominaj, że windsurfing ma być przede wszystkim świetną zabawą. Jeśli będziesz się spinać i nastawiać na osiągnięcie szybkich efektów stracisz to co najfajniejsze – fun.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.