Motoryzacja

Ubezpieczenie OC i AC – dlaczego warto wykupić je w pakiecie?

Każdy właściciel samochodu musi posiadać obowiązkowe ubezpieczenie OC. Dodatkowo towarzystwo ubezpieczeniowe oferują także polisy Autocasco. To dość popularny zestaw, szczególnie wśród właścicieli młodszych i bardziej wartościowych aut. Dlaczego obie polisy najkorzystniej kupić właśnie w pakiecie?

Pełna ochrona kierowcy i samochodu przez cały rok

Pierwszy argument przemawiający za takim rozwiązaniem to po prostu korzyści wynikające z samego faktu ubezpieczenia. Polisa OC zabezpiecza interes finansowy kierowcy na wypadek roszczeń osób poszkodowanych spowodowanych przez niego zdarzeniach drogowych (ale także na postoju w specyficznych okolicznościach). Autocasco oznacza dla właściciela pojazdu jeszcze większy spokój. Nie musi się on dzięki niemu martwić o koszty naprawy pojazdu w razie wypadku, który spowoduje, ale także jego uszkodzenia na skutek pożaru i czynników atmosferycznych. Autocasco zapewnia odszkodowanie również w razie kradzieży pojazdu. Wracając do meritum – pakiet OC plus AC oznacza pełną ochronę auta i kierowcy, przede wszystkim w zakresie finansowym, a tym samym większe poczucie bezpieczeństwa.

Ubezpieczenia kupowane w pakiecie są tańsze

Za zakupem pakietu OC i AC przemawiają argumenty ekonomiczne. Nabywając oba ubezpieczenia jednocześnie, właściciel samochodu zyskuje naprawdę pokaźne zniżki, które mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent. Towarzystwom ubezpieczeniowym zdecydowanie bardziej opłaca się sprzedać dwie polisy w pakiecie, nawet kosztem zmniejszenia własnej prowizji. W naturalny sposób zyskują na tym również klienci, którzy nie zwlekają z decyzją o kupieniu ubezpieczeń jednocześnie. Oprócz OC i AC z tych samych względów warto rozważyć także zakup dodatkowych polis – ubezpieczenia NNW i pakietu Assistance. Wówczas wspomniane poczucie ochrony staje się kompletne. Kierowca jest zabezpieczony na wypadek niemalże wszystkich nieprzyjemnych sytuacji, jakie mogą wiązać się z posiadaniem i korzystaniem z pojazdu, od drobnej awarii na drodze, po trwały uszczerbek na zdrowiu i konieczność kosztownego leczenia oraz rehabilitacji.

Wszystkie polisy w jednej, zaufanej instytucji

Korzyści wynikające z takiej decyzji nie dotyczą wyłącznie aspektu finansowego. Często ubezpieczamy samochód w instytucji, do której po prostu mamy zaufanie, nawet jeśli nie jest to najtańsza opcja na rynku. Posiadając przykładowo Autocasco oraz ubezpieczenie OC z opcją bezpośredniej likwidacji szkody, zazwyczaj możemy liczyć na przychylne oko i pełne wsparcie ubezpieczyciela, któremu z naturalnych powodów zależy na utrzymaniu lojalnego klienta. To kolejny argument przemawiający za tym, by ubezpieczenia komunikacyjne kupować jednocześnie w pakiecie.

Szybkość i wygoda, szczególnie przez internet

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że takie rozwiązanie jest po prostu wygodne. Wystarczy skorzystać z internetowej porównywarki ubezpieczeniowej, na przykład KioskPolis.pl, gdzie dostępne polisy są zaprezentowane właśnie w formie pakietów. Potencjalny klient od razu dostrzega, o ile mniej zapłaci, decydując się na kilka ubezpieczeń jednocześnie. Poszukiwania są wówczas znacznie mniej czasochłonne i zdecydowanie wygodniejsze, a doatkowo zakup ubezpieczeń przez internet zwykle wiąże się z niższą ceną. Korzystne oferty pakietów ubezpieczeniowych można znaleźć pod adresem:

https://kioskpolis.pl/kalkulator-moto/?stepKey=1-model.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.