Sport

Trening bokserski w domu

Boks to dyscyplina sportu, która doskonale nadaje się do trenowania we własnym domu. Minimalnym nakładem możemy stworzyć sobie salę treningową i rozpoczniemy własny podstawowy trening. Jak to zrobić? Tego dowiecie się z dzisiejszego tekstu.


Czego potrzebujemy by przygotować domową siłownię?

Przygotowanie domowej siłowni, do podstawowego treningu bokserskiego nie wymaga od nas zbyt dużych nakładów. Podstawą jest tutaj skakanka, hantle, rękawice bokserskie, owijki i worek treningowy. Przydatna może okazać się również piłka tenisowa.

Do treningu bokserskiego nie potrzebujemy też zbyt dużo miejsca. Dobrze, jeśli pomieszczenia jest jasne i przewiewne, ale dobrze sprawdzi się nawet mała piwnica.

Podstawowy trening w domu

Walka z cieniem

Walka z cieniem- bardzo proste ćwiczenie, które możemy wykonywać wszędzie pod warunkiem, że dysponujemy jakimś źródłem światła. Na czym polega ten trening? Na niczym innym jak walce z wyimaginowanym przeciwnikiem, naszym cieniem, staramy się wyprowadzić ciosy by go trafić, przy tym unikając ciosów wyprowadzanych przez „oponenta”. Wszystko może wydaje się śmieszne i błahe, ale uwierzcie, trening ten potrafi wycisnąć z nas sporo potu. Ćwiczenie to najlepiej wykonywać w seriach po 3 minuty z jedną minutą przerwy.
Co ciekawe, gdy wykonujemy to ćwiczenie dobrze sprawdzają się małe przestrzenie. Ciasne lokacje wymagają od nas bowiem dużo efektywniejszej pracy nóg i tułowia.

Piłka tenisowa

Piłka tenisowa może być bardzo dobrym narzędziem do naprawdę wymagających ćwiczeń bokserskich, które znów z pozoru wydają się błahe. Wszystko polega na kozłowaniu piłeczką na przemian raz prawą raz lewą ręką. Cała trudność polega w tym, iż powinniśmy wykonywać to ćwiczenia zgodnie ze „sztuką” chodu bokserskiego. Ręce zaś z gardy opuszczamy tylko na ułamek sekundy by wykonać kozioł. Ćwiczenie to też możemy podzielić na 3 minutowe interwały.

Skakanka

Tutaj nie da się wymyślić nic nowego i lepszego od tego co jest.  Po prostu skaczemy na skakance. Im szybciej i bardziej intensywnie tym lepiej. Ciężko tutaj podać jakieś ściśle określone zasady. Ważne jest równomierne tępo i długość wykonywanego ćwiczenia, które można tak jak wszystkie inne wykonywać w seriach po 3 minuty. Jeśli zaś chcemy nie utrudnić sobie to zadanie możemy rozważyć założenie sobie obciążników na kostkach.

Worek treningowy

Do tego ćwiczenia niezbędne oprócz worka treningowego będą jeszcze rękawice bokserskie lub przynajmniej dobrze zawiązane owijki.
Trenując z workiem w domowych warunkach możemy popracować nad szybkością i siłą uderzeń. Warto na przykład ubrać rękawice bokserskie i na worku treningowym rozpocząć opisany wcześniej trening z cieniem. Kolejnym dobrym pomysłem jest wykonywanie biegu bokserskiego na worku treningowym. Ćwiczenie to można wykonywać w większej częstotliwości, czyli np. 20 sek. wysokiego tempa i 40 sek. przerwy i tak paręnaście razy. Dzięki temu ćwiczeniu nie tylko szkolimy się w szybkości i precyzji ciosów, ale również doskonale trenujemy swoje nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.