Finanse i biznes

Reklama outdoorowa – najpopularniejsze i najskuteczniejsze formy

Outdoor advertising wykorzystywano już w czasach starożytnego Egiptu, gdzie mieszkańcy umieszczali na drzwiach, ścianach lub kamiennych szyldach napisy. Najbardziej charakterystyczny nośnik reklamy zewnętrznej – billboard – został użyty przez marketerów w XIX wieku. Warto wiedzieć, jakie efektywne rozwiązania stosuje się w ramach współczesnych kampanii opartych na outdoor advertising.

Citylight

Panel reklamowy montowany jest w wiatach przystankowych lub latarniach. Plakat może również być wolnostojącym nośnikiem. Citylight ma zazwyczaj określone wymiary – 1,20 na 1,80 m. Umieszcza się go za szybą z tworzyw, stosując podświetlenie w celu wyeksponowania komunikatu reklamowego.

Billboard

Określenie obejmuje tablice przeznaczone do prezentacji plakatów o charakterze promocyjnym. Najpopularniejsze nośniki to formy naścienne umieszczane na budynkach w centrach miast. Billboardy wykorzystywane są również jako wolnostojące tablice przy ulicach lub drogach. Często wzbogaca się je oświetleniem w celu zapewniania odpowiedniej widoczności umieszczonego na nich komunikatu. Najpopularniejsze wymiary billboardu to 5,04 x 2,38 m oraz 6 x 4 m.

Reklama pneumatyczna

Mobilny nośnik promocji outdoorowej jest szybki i łatwy w montażu. Nie sprawia on również trudności przy transporcie. Zapakowana reklama pneumatyczna ma małe gabaryty. Jest ona również lekka i efektowna. Stosuje się ją zazwyczaj na imprezach plenerowych. Reklama pneumatyczna określana jest również jako nośnik dmuchany.

Wielkoformatowa promocja

Umieszcza się ją na ścianach budynków i rusztowaniach. Nośniki wielkoformatowe wykonywane są z siatki winylowej oraz backlightu. Często wykorzystuje się również materiały nieprzepuszczające światła. Powierzchnia reklam wielkoformatowych przekracza 100 metrów kwadratowych.

Outdoor advertising stanowi doskonałe wsparcie dla internetowych działań reklamowych. Warto jednak pamiętać, by w promocji wykorzystywać odpowiedniej jakości nośniki dostępne na stronie internetowej drukarni – https://chroma.pl/pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.