Inne

Prognoza pogody Kraków na wrzesień 2020

We wrześniu w Krakowie zaczyna się jesień, co oznacza, że ​​ciepłe lato zaczyna się ochładzać.

Nadal będziesz mieć dużo słońca dziennie, ale temperatura zazwyczaj nie przekracza 19 ° C. Długoterminowa prognoza pogody Kraków mówi, że możesz spodziewać się opadów średnio 45 mm, co oznacza, że ​​opady występują przez 14 dni w ciągu miesiąca. Kraków jest położony na południu Polski, bardzo blisko granicy z Czechami.

Klimat oceaniczny jest zwykle bardzo zimny zimą, ale nieco cieplejszy jesienią, co jest świetne, jeśli chcesz uniknąć niskich temperatur w listopadzie. We wrześniu średnia temperatura wynosi 14°C. Po południu temperatura osiąga 19 ° C, co jest idealne do zwiedzania miasta i jednodniowych wycieczek do innych regionów południowej Polski. Każdego dnia jest prawie pięć godzin słonecznych, co oznacza, że jest dużo czasu na zwiedzanie miasta przed zmrokiem. Mówiąc o prognozie pogody w Krakowie, trzeba zaznaczyć, że we wrześniu pogoda jest ładna i słoneczna, co jest świetne, jeśli wolisz chłodniejszy klimat na wakacjach.

Prognoza pogody Gdańsk na dziś i we wrześniu

Wrzesień w Gdańsku jest nadal komfortowym miesiącem, ze średnią temperaturą 9,7 ° C – 16,9 ° C. We wrześniu prognoza pogody Gdańsk obiecuje że:

  • średnia wysoka temperatura nieznacznie spada, od 21,3 ° C w sierpniu do 16,9 ° C
  • średnia niska temperatura wynosi 9,7 ° C.
  • w tym miesiącu deszcz pada przez 14 dni z sumą opadów 54,9 mm.

Średnia temperatura wody morskiej wynosi 17,4 ° C, co nie jest przyjemną temperaturą dla większości. Także nie jest to uważane za bezpieczne, ponieważ kontrolowanie oddychania staje się coraz trudniejsze, gdy temperatura wody spada poniżej 21 ° C. Znając długoterminową prognozę pogody w Gdańsku, można się dowiedzieć, że we wrześniu możesz zobaczyć słońce od czasu do czasu (174 godziny słońca w tym miesiącu).

Pogoda w Zakopanem we wrześniu: wszystkie szczegóły

Średnia minimalna temperatura (zwykle minimalną temperaturę jest w nocy) w Zakopanem we wrześniu wynosi 5,0 ° C. Ilość opadów we wrześniu jest normalna i wynosi średnio 77 mm. Średnia maksymalna temperatura wynosi około 16,0 ° C. Pogoda w Zakopanem jest kapryśna, ponieważ niektóre dni będzie miło i ciepło, a czasami może być trochę chłodno.

Opady te są zwykle rozłożone na 13 dni, chociaż mogą się znacznie różnić. Więc w co się ubrać we wrześniu? Osoby podróżujące do Zakopanego powinny zabrać ze sobą całkowicie wodoodporną kurtkę przeciwdeszczową, ponieważ często będzie padać deszcz. Dzięki prognozie pogody w Zakopanem turyści wiedzą, że średnio wrzesień jest piątym najbardziej mokrym miesiącem w Zakopanem z około 87 mm deszczu, co sprawia, że jest to trochę wilgotny czas na wizytę. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.