Motoryzacja

O co zapytać doradcę leasingowego Sprawdzamy!

Ubiegasz się o leasing samochodowy dla firm i chcesz wybrać jak najbardziej korzystną ofertę? Nie ma w tym niczego dziwnego, w końcu będziesz wiązać się z leasingodawcą na kilka lat! Dowiedz się, o co zapytać doradcę leasingowego, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Przeglądasz oferty leasingu samochodów i nie wiesz, na którą z nich postawić? Z pomocą przychodzą doradcy! Najbardziej wykwalifikowani są ci z firmy CLS! To właśnie na tej stronie internetowej znajdziesz również kalkulator leasingu – https://cls.pl/kalkulator/, który jest bardzo wygodnym narzędziem! Właśnie dzięki niemu dowiesz się już dziś jak wysoka będzie Twoja comiesięczna rata – sprawdź to sam.

O co zapytać przedstawiciela firmy leasingowej?

Przedstawiono Ci wiele ofert, przeanalizowałeś je wszystkie, a nawet udało Ci się wynegocjować całkiem dobrą stawkę! Co dalej? Warto zadać doradcy leasingowemu kilka istotnych pytań, które dodatkowo rozwieją Twoje wszelkie wątpliwości, a także sprawią, że będziesz czuł się bezpiecznie podczas trwania umowy. Jakie pytania zadać? Pierwsze powinno dotyczyć faktycznej wysokości wszystkich kosztów początkowych. O to zapytaj jeszcze przed podpisaniem umowy! Jakie elementy zawierać będzie pierwsza wpłata? Zazwyczaj oprócz czynszu inicjalnego jest to również ubezpieczenie, a nawet opłata rejestracyjna. Doradca powinien Ci te kwestie bardzo dokładnie wyjaśnić. Druga sprawa, której nie powinieneś pominąć to z kolei koszty ubezpieczenia komunikacyjnego. Czasami ta kwestia jest poruszana w umowie i możesz znaleźć w niej informacje na ten temat. Nie jest tak zawsze. Warto, abyś dopytał przedstawiciela o to, czy same składki ubezpieczeniowe zostały wyliczone od wartości brutto, czy też netto! Ma to spore znaczenie i może wpłynąć na wysokość Twoich opłat.

Samochód w leasing – tego nie pomiń

Podczas rozmowy z doradcą nie zapomnij również zapytać o możliwość cesji umowy na inną firmę. Często jest to możliwe, jednak wiąże się ze sporymi kosztami! Wysokość opłat manipulacyjnych może być bardzo wysoka. To właśnie doradca powinien wyjaśnić Ci wszystkie zależności, aby w przyszłości wiedział, czy takie działania są w ogóle opłacalne. Warto o tym pomyśleć już na samym starcie, aby później nie spotkać się z niemiłą niespodzianką!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.