Inne

Na co zwrócić uwagę, kupując wózek do pojemników EURO?

Jednym z podstawowych rodzajów pojemników magazynowych powszechnie używanych w sklepach, hurtowniach, magazynach, zakładach produkcyjnych i różnego rodzaju warsztatach są pojemniki transportowe EURO. To pojemniki standaryzowane, o ściśle określonych rozmiarach, wykorzystywane do przechowywania różnorodnych produktów. Wózek na pojemniki EURO jest niezastąpionym sprzętem ułatwiającym przewożenie tego typu pojemników na krótkich dystansach, w sklepie, magazynie czy hali produkcyjnej.

Rozmiary pojemników EURO

Podstawowym kryterium przy wyborze nowych wózków do europojemników jest rozmiar zastosowanej w nich platformy transportowej. Standardowy pojemnik transportowy typu EURO ma wymiary 60 x 40 cm, ale w sprzedaży dostępne są również mniejsze skrzynki o wymiarach 40 x 30 cm. Profesjonalny wózek na pojemniki EURO ma konstrukcję umożliwiającą ustawienie na jego platformie jednego typowego europoejmnika. Oczywiście po uwzględnieniu nośności wózka na jednym europojemniku można ustawiać kolejne, tworząc wysoki stos. Na rynku dostępne są również wózki z większymi platformami, przystosowane do ustawienia obok siebie dwóch mniejszych pojemników o wymiarach 40 x 30 cm oraz specjalne wózki przeznaczone do transportu standaryzowanych pojemników warsztatowych.

Konstrukcja wózka na pojemniki EURO

Szukając dobrej jakości wózka na europojemniki, szczególną uwagę należy zwrócić nie tylko na rozmiar jego platformy roboczej, ale także na sposób jej wykonania. Do przewozu lekkich materiałów można używać wózków o stosunkowo małej nośności, wykonanych z lżejszych materiałów. W transporcie materiałów o większej masie niezastąpione są wózki o wzmocnionej konstrukcji, składające się z solidnej ramy stalowej, niekiedy uzupełnionej dodatkowym siatkowaniem. Profesjonalny wózek na pojemniki EURO powinien być wykonany z materiału niepodatnego na korozję. Dlatego największą popularnością na rynku cieszą się wózki wykonane ze stali ocynkowanej, wyposażone w cztery kółka obrotowe zwykle wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego charakteryzującego się zwiększoną odpornością na ścieranie.

Inwestycja w profesjonalny wózek do pojemników EURO powinna uwzględniać rozmiar używanych pojemników oraz rodzaj towarów, jakie są w nich przechowywane. W przypadku ciężkich produktów należy stosować wózki o zwiększonej wytrzymałości. Zawsze należy sięgać po wózki wykonane z materiału niepodatnego na korozję, takiego jak stal ocynkowana lub wytrzymałe tworzywo sztuczne, wyposażone w cztery kółka obrotowe i w zależności od potrzeb, w dodatkowe udogodnienia, chociażby takie jak uchwyt transportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.