Finanse i biznes

Na co należy zwrócić uwagę szukając kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to w Polsce bardzo popularny sposób na sfinansowanie zakupu nieruchomości bądź budowy domu. Każdy bank przedstawia klientom swoją indywidualną ofertę, stąd też ceny kredytu mogą różnić się w zależności od wybranej placówki.

Wszystkie koszty

Koszt kredytu to nie tylko te pieniądze, które pożycza się od banku. Należy do tego doliczyć również marżę, oprocentowanie czy prowizję. Marża jest ustalana przez bank. Warto wiedzieć, że nie może ona ulec zmianie przez cały okres kredytowania. Jej wysokość, zawarta w umowie, jest stała i zależy między innymi od kwoty pożyczki. Czymś na co banki wpływu nie mają, jest z kolei wskaźnik WIBOR. Na jego podstawie określa się oprocentowanie kredytu. Na szczęście na ogół jego wysokość nie waha się zbyt mocno, przez co koszt kredytu, przynajmniej teoretycznie, nie powinien się znacząco zmieniać.

Inne zapisy

Konsultując się z doradcą kredytowym, można liczyć na informacje dotyczące pozostałych zapisów umowy. Zazwyczaj wie on, jakich dodatkowych opłat wymaga bank. Czasami są to różnego rodzaju ubezpieczenia. Nie wszystkie z nich są oczywiście potrzebne i po pewnym czasie można z niektórych z nich zrezygnować. Inne z kolei, jak na przykład ubezpieczenie mieszkania, są przydatne i warto je posiadać. Na rynku są także banki, które wymagają, aby jedno z małżonków podpisujących umowę posiadało ubezpieczanie od utraty pracy. Korzystają z niego głównie osoby prowadzące własną działalność gospodarczą lub te, które mają umowę na czas określony. W całej procedurze liczy są również profesjonalizm i szybkość załatwiania wszystkich formalności. Warto również upewnić się, że obsługa kredytu będzie prosta i bezproblemowa. Najlepiej, by większość spraw, w tym spłaty kolejnych rat, można było załatwić online.

Kredyt hipoteczny najczęściej jest związany z zakupem nowego mieszkania. Przy tak istotnej transakcji konieczny jest wybór doświadczonego dewelopera, na przykład eurostyl.com.pl. Ma to istotne znaczenie, ponieważ dzięki temu cały proces przebiegnie pomyślnie i bez zbędnych opóźnień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.