SportSprzęty sportoweTrening

Mata puzzle, od dziecinnego pokoju do sportowej siłowni

Puzzle kojarzą nam się z układaniem setek elementów w jedną całość. To wciągająca zabawa dla małych i dużych. Mało kto jednak wie, że puzzle można spotkać praktycznie w większości klubów sportowych. Niemożliwe, a jednak, wszystko dzięki matą puzzle

Sporo siłowni, sal gimnastycznych, fitness klubów, szkół sztuk walki wyposażona jest w materace. Tych jest wiele rodzajów. Od tych największych, mających ponad metr wysokości, znanych chociażby z telewizyjnych relacji skoków wzwyż poprzez te znane ze szkół po maty do ćwiczeń. Wszystkie służą do określonych celów i spełniają pewne funkcje. Co mają jednak materace do puzzli?

Dziecinna zabawka

Być może niektórzy z Was mieli okazję bawić się z dziećmi na podłodze stworzonej właśnie z puzzli. To duża mata wykonana z grubej pianki, wyciętej właśnie jak te elementy do składania. Ma ona szereg zalet. Jest kolorowa, pełna wzorów (często spotykane są litery), które pobudzają nasze pociechy do układania, a więc zabawy i nauki w jednym. Mata ta jest też doskonałym miejscem do harców naszego malucha. Jej grubość zapewni nie tylko doskonałą izolację cieplną od podłoża, ale też zamortyzuje ewentualny upadek. Wielu przedsiębiorców podchwyciło to rozwiązanie…

Mata puzzle pokoju zabaw do sal treningowych

Tym sposobem mata puzzle coraz częściej trafia do sal treningowych, szkół walki i sal gimnastycznych. Za jej wykorzystaniem przemawia szereg czynników.

  • Po pierwsze, tak jak w przypadku mat z pokojów dziecięcych dobrze amortyzuje ewentualne upadki. Nie jest jednak miękka i gąbczasta jak klasyczne materace. Da się na niej więc wykonywać szybkie ruchy.
  • Po drugie, sposób jej montażu jest jeszcze prostszy niż dziecięcej zabawki. Mata puzzle dla dorosłych posiada identyczne wypustki na każdym swoim boku dzięki czemu bardzo szybko możemy za jej pomocą zbudować obszar o interesujących nas wymiarach.
  • Za wspomniana wyżej opcją idzie jej różnorodność wykorzystania. Możemy ją dowolnie składać. Jeśli chcemy stanie się ringiem na polu kwadratu lub długim prostokątem idealnym do seryjnych przerzutów bokiem, przodem lub tyłem.
  • Mata puzzle to jednolita pianka. W odróżnieniu od klasycznych materacy, mata ta stworzona jest w całości z jednego materiału. Oznacza to, że możemy ją pokroić. Na początku może to wydać się to dziwne, ale w sytuacji, gdy chcemy „zmiękczyć” podłoże w jakiejś części pomieszczana taka mata, którą możemy dociąć do każdego kąta stanie się idealnym rozwiązaniem.
  • Kolejnym plusem tych mat jest ich poręczność. Tak jak puzzle możemy ją złożyć i rozłożyć. Pozwala to bardzo zmniejszyć zajmowane przez nie miejsce. Po treningu ukłądamy je jedna na drugą i chowamy do schowka. Mieszczą się też w praktycznie każdym bagażniku samochodowym. Łatwość ich złożenia, rozłożenia, lekkość i poręczność sprawiają, że stanowią one idealny wybór dla wszystkich tych, którzy prezentują swoje umiejętności poza salą treningową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.