Inne

Które parametry generatora pary są najważniejsze?

Decydując się na zakup generatora pary bardzo często nie do końca wiemy na co konkretnie zwrócić uwagę. Zależy nam na tym, aby sam sprzęt był przede wszystkim łatwy i poręczny w obsłudze. Dodatkowo chcemy, by jak najlepiej i najdłużej spełniał swoją funkcję. Które parametry generatora pary są najważniejsze? Sprawdźmy to!

Moc pary – klucz do zadowolenia

Najważniejszy aspekt, który powinien być zweryfikowany podczas dokonywania zakupu, to intensywność i ciśnienie wyrzucanej pary. Reguła działania stacji parowej jest niezwykle prosta. Im wyższe ciśnienie pary, tym głębiej wnika ona w tkaninę, szybciej prostuje włókna tkanin a przez to skuteczność urządzenia jest wyższa. Oczywiście zdarzają się wyjątki od reguły. Aby zapobiec jakimkolwiek rozczarowaniom warto jednocześnie zwrócić uwagę na współczynnik wytwarzania pary. Jest on podawany w g/min i pokazuje, jaką ilość pary uzyskamy w ciągu jednej minuty prasowania.  Dodatkowo warto zweryfikować czy konkretny model udostępnia funkcję dodatkowego uderzania pary, które będzie przydatne w prasowaniu szczególnie opornych i grubych tkanin. Jeżeli chcesz poznać konkretne modele o wysokich parametrach generowanej pary warto przejrzeć czołowe modele generatorów pary na rynku Tefal: https://www.ranking-generatorpary.pl/generator-pary-tefal/

Połączenie tych 3 elementów daje całościowy obraz i pozwala określić z jaką jakością sprzętu się spotykamy. Warto wiedzieć, że dla dobrej klasy generatora ciśnienie pary nie powinno być mniejsze niż 4 bary, a współczynnik wytwarzania pary powinien przekraczać 120 g/min.

Stopa – ważny element generatora pary

Stopa jest tym elementem, który przypomina tradycyjne żelazko. Na rynku oferowane są urządzenia, które zaopatrzone są w stopę stalową lub ceramiczną. Rozwiązanie ceramiczne jest tańsze i zdecydowanie dobrze spełnia swoją rolę. Natomiast w tym przypadku trudno będzie o dostępność dodatkowych funkcjonalności. Metal zaś sprawia, że powłoki nagrzewają się wręcz błyskawicznie, a sama stopa jest bardziej odporny na ewentualne uszkodzenia.

Pozostałe parametry – co jeszcze jest ważne?

Dokonując zakupu warto sprawdzić również moc samego generatora pary. Najlepiej wybierać modele, które mają minimum 2200 W. To gwarancja, że stacja będzie gotowa do rozpoczęcia pracy praktycznie natychmiast po uruchomieniu. Warto również wybrać model zaopatrzony w minimum 2 litrowy zbiornik na wodę. Minimalizuje to potrzebę dodatkowego dolewania podczas pracy. Decydując się na taki sprzęt zalecamy również zwrócić uwagę na obecność dodatkowych funkcji zabezpieczających, takich jak automatyczny wyłącznik czy alarm niskiego poziomu wody. Ważna jest też długość kabla i dodatek, jakim jest system odkamieniania. Przydaje się on w przypadku korzystania ze zwykłej kranówki.

Zakup generatora pary jest świetnym rozwiązaniem, które ułatwia życie. Jesteśmy pewni, że postępując zgodnie z naszymi wskazówkami dobierzesz sprzęt dzięki któremu prasowanie już nigdy nie będzie takie samo!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.