Inne

Karpacz – noclegi i apartamenty w górach dla seniorów

Szukasz miejsca na atrakcyjny pobyt i apartamenty? Karpacz to jeden z najchętniej odwiedzanych ośrodków turystycznych w południowo-zachodniej Polsce. Zachwyca on przede wszystkim unikalną, kameralną atmosferą górskiego kurortu, a także malowniczym położeniem – u stóp Karkonoszy i ich najwyższego szczytu, czyli Śnieżki. Noclegi w Karpaczu to dobry sposób na spędzenie urlopu nie tylko dla młodych, bardzo aktywnych osób – w wyjątkowym otoczeniu przyrody mogą tam bowiem odpocząć także seniorzy.

Karpacz oferuje turystom mnóstwo sposobów na spędzanie wolnego czasu. Największym atutem tej miejscowości jest oczywiście położenie – góruje nad nią Śnieżka, będąca najpopularniejszym w regionie celem pieszych wycieczek. Wokół Karpacza ciągnie się kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych, narciarskich, biegowych i rowerowych, znaleźć tam można zimowe i całoroczne tory saneczkowe, wypożyczalnie quadów, a w samym mieście – puby, dyskoteki, kręgielnie i restauracje.

Nie oznacza to oczywiście, że apartamenty Karpacz wynajem to opcja tylko dla młodych, bardzo aktywnych osób, które za dnia chcą wędrować po górach, a wieczorami szaleć w dyskotekach. Coś dla siebie w Karpaczu znajdą także seniorzy – w miasteczku można ciekawie i miło spędzić czas również w mniej intensywny sposób, ale za każdym razem w pięknych okolicznościach przyrody.

Karpacz – noclegi, apartamenty, kwatery

Karpacz liczy około 5 tys. stałych mieszkańców i oferuje turystom blisko 13 tys. miejsc noclegowych. Są to np. komfortowe apartamenty Karpacz (takie jak choćby Triventi Mountain ResidenceKarpatia lub Residence Karpacz) oraz stosunkowo tanie noclegi Karpacz w hostelach czy obiektach agroturystycznych. Bez większego problemu uda się znaleźć noclegi na bon turystyczny, które jednak z oczywistych względów zwykle wykorzystują rodziny z dziećmi.

W przypadku seniorów częstszym wyborem są Karpacz noclegi z psem oraz Karpacz noclegi z widokiem na góry – mogą to być apartamenty parterowe, w których nie ma konieczności wchodzenia po schodach albo z udogodnieniami dla osób starszych (dodatkowe poręcze i uchwyty, płytki brodzik zamiast wanny).

Karpacz – nocleg w pobliżu tras spacerowych

Wynajmując apartament Karpacz na potrzeby osób starszych, z pewnością warto wziąć pod uwagę te położone nieopodal głównej trasy spacerowej miasta, czyli lokalnego deptaka. Znajdują się tam liczne kawiarnie i restauracje. Spokojnie spacerując, warto zajrzeć na znajdującą się w pobliżu ulicę Skrzatów Karkonoskich (mierzącą 30 metrów, najkrótszą ulicę w Polsce), do kościoła pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, do budynku Urzędu Miasta (najwyżej położony urząd w Polsce) oraz na Skwer Zdobywców, czyli miejsce, gdzie w chodniku wmurowane są tablice z odciskami butów i nazwiskami polskich himalaistów.

Ciekawą opcją spacerową dla seniorów jest położona w obrębie miasta, ale prowadzona zacisznymi leśnymi ścieżkami Trasa Zdrowia. Początkowo biegnie ona drogą asfaltową, potem zaś zmienia się w szutrową i wiedzie do groty, do której można wejść. Dalej Trasa Zdrowia powoli pnie się w górę, a po drodze napotkać można na kilkanaście punktów z przyrządami do ćwiczeń. Spacer kończy się na szczycie Pohulanki – znajduje się tam tor saneczkowy, a z drewnianego mostku nad jednym z torów można podziwiać widok na centrum Karpacza oraz otaczające je góry.

Dla osób starszych planujących wypoczynek i noclegi w Karpaczu interesująca może być także tzw. Via Sacra, czyli Święta Droga – turystyczny szlak kulturowy łączący znajdujące się w mieście obiekty sakralne. Jest ona może nieco bardziej wymagająca niż spacer po deptaku, ale pozwala zobaczyć takie zabytki jak wspomniany już kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, kościół pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny oraz świątynia Wang.

Nie tylko komfortowe apartamenty – Karpacz muzeami stoi

Noclegi w górach w Karpaczu są dla seniorów bardzo dobrą okazją do zwiedzenia lokalnych muzeów. A trzeba przyznać, że jest ich całkiem sporo. Wyjątkowym miejscem na mapie Karpacza jest Galeria Szkła, gdzie w jednym miejscu znajduje się kilka tysięcy wyrobów szklanych z całego świata i z różnych okresów. Chętnie odwiedzane przez osoby w każdym wieku jest Muzeum Sportu i Turystyki – ekspozycje dotyczą m.in. rozwoju turystyki i sportów zimowych, a także ochrony karkonoskiej przyrody. W Muzeum Zabawek doskonale czują się nie tylko dzieci – kolekcja obejmuje eksponaty m.in. z Australii, Japonii i Meksyku, począwszy od XVIII w. do czasów współczesnych. Bardzo interesującym miejscem jest także Świat Kolejek – muzeum miniaturowych kolejek, w którym można obejrzeć pociągi tematyczne (lodowa kraina, western) oraz spróbować kierowania nimi.

Naprawdę warto więc odwiedzić Karpacz! Noclegi z bonem turystycznymdocenią rodziny z dziećmi, a komfortowe apartamenty z udogodnieniami – także osoby starsze. Pobyt w Karpaczu wcale nie musi też oznaczać wielogodzinnych górskich wędrówek. Można tam spędzić czas na wiele innych sposobów, mniej intensywnych i bardziej przystępnych dla całych rodzin, w tym seniorów. Apartamenty Karpacz czekają na Was!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.