Finanse i biznes

Jakiego języka warto się uczyć?

Znajomość angielskiego to podstawowa umiejętność, która często nie stanowi wystarczającego atutu, pozwalającego zdobyć wymarzoną pracę. Wielu właścicieli firm wymaga bowiem o wiele bardziej rozwiniętych kompetencji językowych. Warto wiedzieć, w którą stronę pokierować swoją naukę.

Włoski

Lingua italiana jest językiem, nie wymagającym dużych nakładów pracy. W obrębie włoskiego wyróżnia się bowiem jedynie dwa rodzaje gramatyczne, a sam szyk zdania w przypadku form pytających nie ulega przeobrażeniu. Język romański wykorzystywany jest w krajach europejskich i na obszarze Ameryki. Dzięki niemu można poznać znaczenie i etymologię słówek używanych w polszczyźnie. Oba te języki bazują bowiem na wspólnym – łacińskim – alfabecie. Kursy włoskiego oferuje wiele szkół. Formę zajęć w Lincoln można dostosować do własnych preferencji. Szkoła oferuje bowiem zajęcia stacjonarne i online. W dodatku lekcje prowadzone są zazwyczaj przez native speakerów.

Hiszpański

Język ten objęty statusem urzędowym w wielu krajach Ameryki Łacińskiej. Znajomość hiszpańskiego stanowi przydatną umiejętność dla osób, planujących podróże po obszarze Teksasu. Dla kilkuset milionów ludzi latynoski uznawany jest za język ojczysty. Hiszpański, tak jak włoski, nie wymaga dużych nakładów pracy w czasie nauki. Według analiz za kilkanaście lat język ten będzie w USA bardziej popularny niż angielski.

Francuski

Romański nie jest popularnym przedmiotem obowiązkowym w obrębie placówek edukacyjnych. W 2019 roku uczyło się go bowiem jedynie sto tysięcy uczniów. Romański ceniony jest na rynku pracy, gdyż wiele firm z Francji działa na terenie Polski. Uznaje się go za oficjalny język Europejskiej Agencji Kosmicznej, FIFA, NATO, Interpolu oraz Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Francuski podobnie jak włoski i hiszpański nie jest trudny do nauki. Bazuje on bowiem na wielu schematach gramatycznych oraz składniowych.

Naukę angielskiego online warto uzupełnić zajęciami z innych obcych języków. Przy wyborze odpowiedniego kursu należy wziąć pod uwagę własne zainteresowania oraz opinie na temat świadczonych w danej szkole usług.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.