Inne

Jak zadbać o czystość szklanych biurowców?

W dzisiejszych czasach, myśląc o nowoczesnych biurowcach widzi się w głowie wielopiętrowy, wysoki budynek, który jest pokryty od parteru aż po dach szklanymi szybami. Tak aktualnie buduje się nowoczesne biurowce. Szyba ma jednak to do siebie, że dość szybko się brudzi – warunki atmosferyczne typu deszcz, śnieg, kurz i inne pyłki mocno osiadają na oknach, tworząc mało atrakcyjne smugi. Nie mówiąc też o ograniczaniu widoczności na świat, dla urzędujących w owych budowlach. Jak więc się dba o czystość takich ogromnych budynków?

Kto odpowiada za czystość biurowców?

Właściwa prezentacja firmy to nie tylko atrakcyjne usługi i slogan reklamowy. To również jej wygląd zewnętrzny,w postaci ładnej dla oka siedziby. Zwłaszcza z zewnątrz, który potencjalny klient zobaczy po raz pierwszy. Za czystość biurowca odpowiada jego właściciel – powinien przynajmniej raz w tygodniu lub raz na dwa tygodnie zadbać o umycie wszystkich okien, aby cały czas błyszczały i przedstawiały krystalicznie czysty świat. Może to być zarówno właściciel firmy (jeśli cały budynek należy do jednej firmy) lub osoba, która wynajmuje/sprzedaje poszczególne piętra (bądź pojedyncze pokoje) przedsiębiorcom.

Alpinistyczne mycie okien

Mycie okien i przeszkleń wielopiętrowych budynków nie należy do zadań łatwych. Jest to przede wszystkim naprawdę niebezpieczne, jeśli nie ma się odpowiedniego sprzętu ani wiedzy, jak to poprawnie zrobić. Dlatego istnieją firmy, które zatrudniają fachowców w tej dziedzinie. Mowa o usługach alpinistycznych, do których należy również alpinistyczne mycie okien. Wynajęcie takiej firmy to praktycznie obowiązek, ponieważ tylko oni dysponują sprzętem i doświadczeniem w tym fachu.

Istnieje wiele technik pozwalających na skuteczne wyczyszczenie przeszkleń wielopiętrowych budowli. Do najbardziej popularnych należy technika alpinistyczna, czyli mycie okien będąc przymocowanym na specjalnych linach, za pomocą uprzęży i punktów zakotwienia. Nie korzysta się z rusztowań, znanych ze starszych filmów, które podnoszą się lub opuszczają jedno piętro za drugim. Technika ta swoją nazwę zawdzięcza tym, że osoby czyszczące wyglądają dosłownie jak alpiniści, schodzący z wysokiej góry. Oprócz uprzęży mają na sobie również kask, a ubranie stanowią najczęściej spodnie robocze i koszulka, bądź ogrodniczki.

Technika alpinistyczna pozwala na większą swobodę podczas mycia, w porównaniu chociażby ze staniem na wąskim rusztowaniu. Można się poruszać po budynku jak się chce – oczywiście trzymając się zasad BHP.

Czym się myje szklane biurowce

Do czyszczenia szklanych biurowców stosuje się najczęściej wodę demineralizowaną. Jest to innowacyjna technika, dzięki której uzyskuje się wodę krystalicznie czystą, bez zbędnych środków chemicznych i innych dodatków. Pozwala to na dokładne umycie okna, nie pozostawiając żadnych smug. Wystarczy obmyć budynek tylko taką wodą (pod odpowiednim ciśnieniem), aby później lśnił przez długi czas. Jest to tania i w pełni ekologiczna metoda, która stała się aktualnie standardem.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości firmy SEGURO – usługi alpinistyczne Łódź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.