Akcesoria

Dobre buty – podstawa na nartach

Narty to fantastyczny sposób na spędzenie czasu zarówno samodzielnie, z bliskimi jak i z rodziną. Polska oferuje dość ciekawe stoki narciarskie, pośród których każdy miłośnik białego szaleństwa znajdzie odpowiedni stopień trudności dla siebie. Dodatkowo w kraju na popularności zyskują narty biegowe, a także jazda poza utartymi szlakami i stokami narciarskimi. Bez względu jednak na preferowany styl czy też rodzaj narciarstwa, podstawą zawsze będą: bezpieczeństwo oraz wygoda w czasie wielogodzinnej zabawy na białym puchu.

Jak dopasować buty narciarskie?

            Buty na narty dopasowujemy pod względem szerokości naszej stopy (w śródstopiu), a także długości stopy (z odpowiednim zapasem). W przypadku klasycznych sportów narciarskich powinno to być od 0,5 do 1 centymetra więcej niż całkowita długość naszej stopy. Im bardziej zaawansowany styl jazdy, tym zapas może być mniejszy, a buty lepiej dopasowane. Przede wszystkim jednak należy kierować się naszą wygodą. Pamiętajmy, że but narciarski będzie z nami przez długie godziny na stoku. Dopasowanie go w odpowiedni sposób pozwoli na spędzenie tego czasu przede wszystkim wygodnie i bezpiecznie. Dodatkowym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest flex czyli stopień twardości obuwia narciarskiego. W przypadku większych umiejętności lub też dużej wagi ciała, nasze buty powinny być znacznie sztywniejsze, niż w przypadku jazdy amatorskiej lub bardzo niskiej wagi ciała.

Kupuj solidne wyposażenie

            Nawet jeżeli jeździsz na nartach jedynie okazjonalnie i tak odpowiednie obuwie narciarskie pozwoli Ci na poprawienie komfortu i bezpieczeństwa. Stosowanie słabej jakości butów może nie tylko być niebezpieczne dla amatora, ale też spowodować zniechęcenie się do samego narciarstwa. Buty wybierać powinniśmy zatem w sklepach, które nie tylko posiadają taki sprzęt, ale również są w stanie zapewnić nam ekspercką poradę w przypadku, gdy znamy się na sprzęcie nieco mniej.

            Do najlepszych marek należy Rossingol, które dostępne są w sklepie skifanatic.pl. Buty narciarskie rossingnol to buty, w których bez problemu odnajdzie się zarówno profesjonalista, jak i amator sportów zimowych. To buty zapewniające odpowiednią stabilizację stopy, wygodę i przede wszystkim bezpieczeństwo. W dobrze dopasowanym bucie tej marki będziemy znakomicie czuli się na stoku, a zmienianie kierunku jazdy będzie o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze. W profesjonalnych odmianach obuwia tej marki możemy również uprawiać z powodzeniem narciarstwo w sposób wyczynowy i buty takie są idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy złapali już bakcyla i czują, że jazda na nartach może być dla nich stworzona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.